Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 28 maja. Imieniny: Augustyna, Ingi, Jaromira
13/05/2019 - 20:20

Sądeckie Młode Talenty: Ewelina Oleksy zachwyciłaby samą Arethę Franklin!

W szóstej edycji Konkursu Sądeckie Młode Talenty Ewelina Oleksy sięgnęła po wyjątkowo ambitny repertuar – zaśpiewała piosenkę „Say a Little Prayer” Lianne La Haras z repertuaru Arethy Franklin. Wypadła tak przekonująco, że szturmem trafiła wprost do półfinału.

Pochodząca z Binczarowej w gminie Grybów Ewelina Oleksy ma 14 lat a jej dosier mogą pozazdrościć wszyscy początkujący muzyki. Przez trzy lata z rzędu – od 2016 do 2019 - zajmowała pierwsze miejsce w Gminnym Konkursie Piosenki Europejskiej, w zeszłym roku do swoich sukcesów dopisała zwycięstwo w Starosądeckim Konkursie Młodych Wokalistów i w Powiatowym Konkursie Piosenki Angielskiej oraz wyróżnienie na ogólnopolskim konkursie pianistycznym. W tym roku też po nie sięgnęła, ale tym razem już na arenie międzynarodowej.

Zobacz też: Kipimy pasją i radością tworzenia! Półfinaliści SMT nagrywają teledyski

- Śpiewam od sześciu i pół roku a uczy mnie pan Krzysztof Szczypuła. Skończyłam też szóstą klasę, czyli pierwszy stopień szkoły muzycznej – opowiada o sobie. W naszym konkursie nie tylko zaśpiewała, ale również sama sobie akompaniowała grając na gitarze.

Ewelina jest uczennicą Szkoły Podstawowej w Binczarowej a pytana o pasje twierdzi, że nie ma innej poza muzyką. Jest z muzykalnej rodziny – tata – samouk – gra na gitarze a wujek na akordeonie. Uwielbia słuchać ballad i właśnie ballady są najmocniejszą częścią jej repertuaru.

W szóstej edycji konkursu Sądeckie Młode Talenty głosowanie odbywa się jedynie za pomocą sms. Głosowanie podzielone jest na dwie części. Pierwsza część, która wyłoni 5 Waszych faworytów potrwa od 14 maja do 23 maja do godziny 12. w południe.
By zagłosować na Ewelinę Oleksy wyślij sms o treści TALENT.16 na numer 7168.

Koszt sms 1,23 zł brutto. Warto też dodać, że dochód z głosowania zasili pulę stypendiów artystycznych dla laureatów konkursu. Z jednego numeru telefonu można wysłać tylko jeden sms na danego kandydata. Głosowanie potrwa do 23 maja (do godz. 12:00).

Faworytów głosowania poznacie już dzień później 24 maja podczas naszej wielkiej gali "Sądecki Diament". Druga tura głosowania sms odbędzie się już w dniu wielkiego finału, czyli 24 maja podczas Gali Sądecki Diament w godzinach od 12. do 15 i wyłoni laureata głosujących.  Wtedy też jury wybierze tych najlepszych z najlepszych.

Chcesz zobaczyć listę wszystkich kandydatów, na których możesz oddać głos? Kliknij i zobacz listę wszystkich 27 półfinalistów.

ES [email protected] Fot.: ESDziękujemy za przesłanie błędu