Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 21 stycznia. Imieniny: Agnieszki, Jarosława, Nory
13/05/2019 - 19:25

Sądeckie Młode Talenty: Bartłomiej Wolak na razie uwielbia śpiewać

12-letni Bartłomiej Wolak w szóstej edycji konkursu Sądeckie Młode Talenty zaśpiewał utwór Oliwii Wieczorek "Nie zapomnij". Ta piosenka i piękne wykonanie dały mu przepustkę do wielkiego półfinału. Dla nastolatka ten utwór ma wyjątkowe znaczenie. Zadedykował go swojej zmarłej mamie.

Bartłomiej Wolak ma zaledwie 12 lat. Mieszka w Łososinie Dolnej i uczęszcza tam do siódmej klasy Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II. Od czterech lat uczy się grać na gitarze w Szkole Muzycznej I stopnia w Tęgoborzy.

- W mojej rodzinie jest dużo talentów muzycznych. Mój tata gra na akordeonie, chrzestny ojciec na saksofonie i klarnecie. To po nich odziedziczyłem talent – opowiada z uśmiechem Bartłomiej Wolak.
W przyszłości chciałby pracować na krakowskim lotnisku jako agent obsługi pasażerskiej. Oprócz muzyki interesuje się modelarstwem i lotnictwem.

Zobacz też: Kipimy pasją i radością tworzenia! Półfinaliści SMT nagrywają teledyski

Na swoim koncie ma liczne osiągnięcia m.in. pierwsze miejsce w Szkolnym Konkursie Mam Talent w 2015 r. i 2018 r., drugie miejsce w Szkolnym Konkursie Mam Talent w 2016 r., trzecie miejsce w Szkolnym Konkursie Mam Talent w 2017 r. i również trzecie miejsce w Regionalnym Konkursie Talent Start w 2018 r. Teraz postanowił spróbować swoich sił w szóstej edycji konkursu Sądeckich Młodych Talentów. Podczas przesłuchań zaśpiewał utwór Oliwii Wieczorek pt. „Nie zapomnij”.

- Ta piosenka wpadła mi w ucho, ponieważ wokalistka występowała z tym utworem na konkursie Eurowizji dla dzieci, który odbywał się na Malcie w 2016 roku. Ten utwór dedykuję mojej mamie, która zmarła w ubiegłym roku  - dodaje.  

W szóstej edycji konkursu Sądeckie Młode Talenty głosowanie odbywa się jedynie za pomocą sms. Głosowanie podzielone jest na dwie części. Pierwsza część, która wyłoni pięciu  Waszych finalistów potrwa od 14 maja do 23 maja do godziny 12. w południe.
By zagłosować na Bartłomieja Wolaka wyślij sms o treści TALENT.27 na numer 7168.

Koszt sms 1,23 zł brutto. Warto też dodać, że dochód z głosowania zasili pulę stypendiów artystycznych dla laureatów konkursu. Z jednego numeru telefonu można wysłać tylko jeden sms na danego kandydata. Głosowanie potrwa do 23 maja (do godz. 12:00).

Faworytów głosowania poznacie już dzień później 24 maja podczas naszej wielkiej gali "Sądecki Diament". Druga tura głosowania sms odbędzie się już w dniu wielkiego finału, czyli 24 maja podczas Gali Sądecki Diament w godzinach od 12. do 15 i wyłoni laureata głosujących. Wtedy też jury wybierze tych najlepszych z najlepszych.

Chcesz zobaczyć listę wszystkich kandydatów, na których możesz oddać głos? Kliknij i zobacz listę wszystkich 27 półfinalistów.

RG r.gajewski@sadeczanin.info, Fot. RGDziękujemy za przesłanie błędu