Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 22 października. Imieniny: Haliszki, Lody, Przybysłšwa
10/02/2018 - 00:55

Wojciech Piech: Podhalańczycy w Nowym Sączu to bezpieczeństwo i wymierne korzyści finansowe dla budżetu samorządu

Decyzja o ulokowaniu w Nowym Sączu jednostki Wojska Polskiego w ramach rozbudowy polskiej armii byłaby niezwykle korzystna dla całej Sądecczyzny - mówi wiceprezydent Nowego Sącza, Wojciech Piech.

- Będziemy się koncertować na współpracy ze wszystkimi sygnatariuszami apelu i mamy nadzieję, że ta współpraca zaowocuje decyzją Ministra Obrony Narodowej o lokalizacji na Sądecczyźnie jednostki Wojska Polskiego.

- Czy to będzie Nowy Sącz, czy też któraś z ościennych gmin, to sprawa drugorzędna - mówi wiceprezydent Wojciech Piech i dodaje, że najważniejsze jest to, żeby decyzja o powstaniu takiej jednostki na Sądecczyźnie zapadła. Jeżeli będziemy wszyscy współpracować, jest szansa na to, że uda się to wszystko doprowadzać do finału.

Jak podkreśla wiceprezydent Wojciech Piech, oparcie w służbach mundurowych z jednej strony daje poczucie bezpieczeństwa w przypadku klęsk żywiołowych, z drugiej prestiż i wymierne korzyści finansowe.

- Wojsko jest dobrym płatnikiem podatków od nieruchomości, środków transportu, podatku leśnego czy rolnego.  Również i w tych kategoriach trzeba patrzeć na obecność wojska w naszym regionie. 

redakcja@sadeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu