Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 24 stycznia. Imieniny: Felicji, Roberta, Sławy
16/04/2019 - 16:15

Uczniowie pisali dzisiaj egzamin z matematyki. Jak im poszło?

Ósmoklasiści są już na półmetku egzaminów. Dzisiaj sprawdzili swoją wiedzę z matematyki. Wczoraj zmierzyli się z językiem polskim, a jutro będą zdawać język obcy.

Punktualnie o godzinie 9 ósmoklasiści w całej Polsce przystąpili do kolejnego egzaminu. Tym razem zmierzyli się z matematyką. Na rozwiązanie zadań mieli 100 minut. Jak im poszło? Odwiedziliśmy uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 im. Świętej Jadwigi Królowej w Nowym Sączu. Jak się okazało, zadania nie przysporzyły im większych trudności.

- Są uczniowie, którzy mówią, że egzamin był zdecydowanie łatwiejszy niż próbne, które pisali. Są też tacy, którzy nie chcieli komentować i wolą poczekać na wyniki. Mam nadzieję, że wszystkim poszło dobrze. Uczniowie stresowali się przed matematyką. Przedmioty ścisłe napawają ich większym lękiem niż język polski – mówi Monika Oleniacz, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Nowym Sączu.

- Egzamin był łatwy. Myślę, że dobrze mi poszło – mówi uczennica Szkoły Podstawowej nr 2 w Nowym Sączu.

- Zadania otwarte były trudne, a zamknięte były dość łatwe – komentuje inna uczennica.

Przypomnijmy. W poniedziałek uczniowie sprawdzili swoją wiedzę z języka polskiego,a  w piątek zmierzą się z nowożytnym językiem obcym.

RG r.gajewski@sadeczanin.info, Film Daniel SzlagDziękujemy za przesłanie błędu