Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 28 maja. Imieniny: Augustyna, Ingi, Jaromira
30/01/2018 - 15:30

Suwerenność nie jest dana nam na zawsze! Armia gwarantem stabilności [WIDEO]

Z inicjatywy Społeczno-Kulturalnego Towarzystwa „Sądeczanin” został podpisany apel w sprawie powrotu na Sądecczyznę 1 Pułku Strzelców Podhalańskich. Jednym z gorących orędowników tej inicjatywy jest Karol Górski, starosta powiatu gorlickiego. Dlaczego złożył podpis?

Zobacz też: Powrót Strzelców Podhalańskich na Sądecczyznę coraz bliżej? Pomysł ponad politycznymi podziałami poparli wojewódzcy radni

- W czasie pierwszej wojny światowej w tak zwanej operacji gorlicko-tarnowskiej zginęło 26 tysięcy żołnierzy i kilkanaście tysięcy mieszkańców okolicznych powiatów. W czasie drugiej wojny światowej na frontach zginęło ponad sześć milionów obywateli polskich. Wszyscy pamiętamy daty 1914, 1918, 1939, 1945 i wreszcie rok 2018, który jest rokiem stulecia odzyskania niepodległości. Jaka stąd nauka?

Prosta - otóż suwerenność nie jest nam dana raz na zawsze. O tą suwerenność trzeba zabiegać i o tą suwerenność trzeba dbać – podkreślał Karol Górski podczas spotkania, które odbyło się w Marcinkowicach w minioną niedzielę.

Czytaj też Strzelcy podhalańscy muszą wrócić na Sądecczyznę! Kto popiera projekt SKT "Sądeczanin"? [WIDEO]

- Garnizon powinien wrócić do Nowego Sącza. To jest gwarant tej stabilizacji i bezpieczeństwa wszystkich mieszkańców naszego subregionu - mówił z całą mocą samorządowiec.

ES [email protected] Film: Krzysztof Stachura


Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa MałopolskiegoDziękujemy za przesłanie błędu