Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 18 września. Imieniny: Ireny, Irminy, Stanisława
16/09/2019 - 06:00

Rozmowa dnia: hejt czy kara za grzechy? Dlaczego w Piwnicznej chcą referendum?

Dariusz Chorużyk burmistrz Piwnicznej – Zdroju nie ukrywa, że jeśli chodzi o przyczyny, dla których mieszkańcy chcą zorganizować referendum ma bardzo mieszane uczucia. Do merytorycznych argumentów odnosi się bez pardonu, ale jest przekonany, że to nie o dobro gminy chodzi, ale o prywatne interesy tych, którzy są niezadowoleni, że gminie skończyły się pewne układy.

Gdy przyjrzeć się dokładnie strukturze zatrudnienia we wszystkich związanych z gminą placówkach, to okaże się, że prawie każdy jest ciocią, wujkiem, siostrzenicą, bratankiem, kuzynek kogoś z tego grona. To nie ułatwia pracy szczególnie gdy jest się osobą napływową, bo przecież Dariusz Chorużyk jest tylko „krzokiem”. To z miejsca sprawa, że burmistrz mocno polaryzuje ludzi wokół siebie skupionych – dla jedynych będzie lekarstwem na wspomniane układy, bo sam ich nie ma dla innych – wręcz zagrożeniem.

Zobacz też: Piwniczna-Zdrój: chcą żeby Chorużyk zapłacił głową za przedszkole i...

Inna rzecz, że adwersarze Chorużyka - co według niego powinno być jasno powiedziane - jakoś nie pamiętają i pamiętać nie chcą, że ten pracuje na budżecie przygotowanym przez poprzednika. Co z tego ostatecznie wyniknie?

Zobaczcie naszą rozmowę.

ES [email protected] Film: Daniel SzlagDziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe