Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 27 lipca. Imieniny: Aureliusza, Natalii, Rudolfa
02/04/2019 - 13:00

Mistrz świata Robert Wątor ma nowy wózek. To wszystko dzięki Wam [WIDEO]

Kilka dni temu naszą redakcję odwiedził wyjątkowy gość – Robert Wątor, który jest mistrzem świata w narciarstwie biegowym osób niepełnosprawnych. Wjechał z uśmiechem do budynku redakcyjnego na nowym wózku inwalidzkim. Udało się go kupić dzięki waszej hojności, z pieniędzy zebranych na zrzutce. Wózek kosztował 10 tysięcy złotych.

- Część pieniędzy na mój wózek przekazał Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, część Narodowy Fundusz Zdrowia, ale zdecydowana większość została wykorzystana z pieniędzy zebranych na zrzutce, za co bardzo dziękuję. Teraz czekam jeszcze na handbike’a czyli rower oraz na narty biegowe – wyjaśnia Robert Wątor.  

Zobacz też Jest mistrzem świata i pisze świetne wiersze. Pomóżmy mu spełnić marzenie

W ubiegłym tygodniu pana Roberta odwiedził pracownik jednej z warszawskich firm, która zajmuje się produkcją sprzętu dla osób niepełnosprawnych. Pracownik dokonał niezbędnych pomiarów, które są konieczne do wykonania roweru oraz nart biegowych.  

Zobacz też Mistrz Świata Robert Wątor potrzebuje naszej pomocy. Pomóżmy mu spełnić marzenie

Do tej pory na specjalnie założonym koncie na zrzutce udało się uzbierać ponad 21 tysięcy złotych. Ta suma wciąż rośnie. Pieniądze o różnej wartości – od złotówki do nawet 1000 zł wpłaciło 358 osób. To jednak wciąż za mało, aby kupić wyczekiwany przez pana Roberta rower oraz narty, na których będzie mógł ćwiczyć i przygotowywać się do paraolimpiady w Pekinie. Mamy nadzieję, że uda nam się spełnić marzenie wyjątkowego sportowca. Jesteśmy bardzo blisko celu, dlatego prosimy, jeśli ktoś chciałby jeszcze dołożyć swoją cegiełkę może to zrobić wpłacając dowolną sumę pieniędzy na konto na zrzutce.

Przypomnijmy. Robert Wątor ma 64 lata. Od 28 roku życia porusza się na wózku inwalidzkim. Właśnie w tym wieku uległ poważnemu wypadkowi - pociąg przejechał mu po nogach. Niestety, obie kończyny zostały amputowane. To był najtrudniejszy okres w jego życiu.  Miał chwile zwątpienia i załamania, ale wtedy zrodził się pomysł, aby zacząć uprawiać sport. Dzięki pomocy dobrych ludzi w jego ręce wpadł dysk sportowy, oszczep oraz kula. Na sukcesy nie trzeba było długo czekać. Po trzech latach treningów został mistrzem Polski w rzucie dyskiem osób niepełnosprawnych.

Zobacz też Robert Wątor jest mistrzem świata, ale teraz potrzebuje naszej pomocy [WIDEO]

Następnie przyszedł czas, aby sprawdzić swoje możliwości w sportach zimowych. Żmudne treningi przyniosły zamierzone rezultaty. W 2005 roku został mistrzem świata w biegach narciarskich. Wziął udział w czterech Zimowych Igrzyskach Paraolimpijskich w Nagano, Salt Lake City, Turynie oraz Vancouver, na których zajmował miejsca w czołowej dziesiątce startując w biegach oraz biathlonie. Niestety, stary i bardzo często psujący się sprzęt, uniemożliwił zdobycie medalu olimpijskiego.

Wspólnie z jego przyjaciółmi założyliśmy panu Robertowi konto na zrzutce, gdzie można wpłacać pieniądze. Na zakup nowego sprzętu potrzeba około 35 tysięcy.  Wierzymy, że uda nam się wspólnie uzbierać tę sumę i że jeszcze będziemy mogli podziwiać zmagania mistrza świata Roberta Wątora w różnych dyscyplinach sportowych.

RG r.gajewski@sadeczanin.info, Fot. RG, Film KSDziękujemy za przesłanie błędu