Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 2 lipca. Imieniny: Kariny, Serafiny, Urbana
20/12/2018 - 13:40

Marek Myszka: ma zaledwie 14 lat i już wiele sukcesów za sobą

Marek Myszka ma zaledwie 14 lat, a już odnosi wielkie sukcesy w konkursach ogólnopolskich. Jego pasją jest malarstwo. Posłuchajcie naszej rozmowy.

Marek obecnie uczęszcza do VIII klasy Szkoły Podstawowej im. św. Świerada w Witowicach Dolnych.  Kilka miesięcy temu wziął udział w ogólnopolskim konkursie plastycznym o nazwie „Anioł”. Jego obraz został doceniony przez jury, które nagrodziło go wyróżnieniem. Jak zaczęła się jego przygoda z malarstwem?

- Maluję od bardzo dawna. Nie pamiętam ile miałem lat, gdy narysowałem pierwszy rysunek. Kiedy byłem jeszcze małym dzieckiem to bardzo dużo rysowałem w zeszytach i na wszystkim co mi wpadło w ręce – opowiada z uśmiechem na twarzy młody artysta.

Wśród wielu obrazów, które namalował do tej pory, znalazła się kopia „Damy z łasiczką” Leonarda da Vinci. To właśnie z tego dzieła Marek Myszka jest najbardziej dumny. Właśnie ono przysporzyło mu najwięcej trudu.

- Ten obraz malowałem kilka  miesięcy – wyjaśnia. 14-latek jeszcze nie wie, co chciałby robić w przyszłości, ale jednego jest pewien, chce aby jego talent służył innym ludziom. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o młodym malarzu z Witowic Dolnych, posłuchajcie naszej rozmowy.

RG [email protected] Fot. RG, Film KS

Ma zaledwie 14 lat, a już dorównuje wielkiemu malarzowi Leonardowi da Vinci
Marek Myszka ma zaledwie 14 lat, a już odnosi wielkie sukcesy w konkursach ogólnopolskich. Jego pasją jest malarstwo.


Dziękujemy za przesłanie błędu

Aktywnie w Małopolsce