Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 30 października. Imieniny: Augustyny, Łukasza, Urbana
05/11/2019 - 06:05

Marcelina Czepiel nie ma prawa jazdy, a już jechała 200 km/h

Pochodząca ze Szczyrzyca Marcelina Czepiel ma zaledwie siedemnaście lat, a już od pięciu miesięcy samodzielnie prowadzi samochód. Największa prędkość z jaką do tej pory jechała to 200 km/h. Jak to możliwe skoro nie ma prawa jazdy? Posłuchajcie naszej rozmowy.

Marcelina Czepiel jest kierowcą wyścigowym i od kilku miesięcy startuje w różnego rodzaju rajdach i wyścigach na całym świecie, zyskując bardzo dobre wyniki.  

- Zaczęło się od urodzinowego wyjazdu na tor kartingowy w Tarnowie, gdzie udało mi się uzyskać bardzo dobry czas. Później trafiłam do akademii kartingowej – opowiada Marcelina Czepiel.  

Kilka dni temu wróciła ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich, gdzie w stolicy Abu Zabi zajęła dwukrotnie czwarte miejsce. Na swoim koncie ma także wiele innych osiągnięć. Niestety nie obyło się też bez drobnych stłuczek.

- Pierwszą stłuczkę, na którą u nas mówi się „dzwon” zaliczyłam z kolegą z pucharu. Na mokrej nawierzchni zaprezentowaliśmy synchroniczny balet. Oboje się obróciliśmy. Przynajmniej ładnie to wyglądało – wspomina z uśmiechem 17-letnia Marcelina.

Chcecie się dowiedzieć w jakich wyścigach wystartuje w najbliższym czasie? Jakie ma plany po maturze? Jak udaje jej się pogodzić naukę z treningami? Koniecznie posłuchajcie naszej rozmowy.

RG [email protected], Film: Daniel Szlag, Fot. Marcelina Czepiel

Marcelina Czepiel ma zaledwie 17 lat, a już prowadziła auto z prędkością 200 km/h
Pochodząca ze Szczyrzyca Marcelina Czepiel ma zaledwie siedemnaście lat, a od pięciu miesięcy samodzielnie prowadzi samochód. Największa prędkość z jaką do tej pory jechała to 200 km/h.


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)