Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 2 grudnia. Imieniny: Balbiny, Ksawerego, Pauliny
09/09/2019 - 21:40

"Lachoskie Godonie" coraz bliżej. O konkursie rozmawiamy z Zenonem Szewczykiem

O konkursie gwary "Lachoskie Godonie" rozmawiamy z dr Zenonem Szewczykiem, językoznawcą, regionalistą i przewodniczącym jury konkursu.

 Czym jest gwara, co odróżnia gwarę lachowską od innych? Dlaczego warto kultywować językowe odmienności? O tym wszystkim rozmawiamy z dr Zenonem Szewczykiem, językoznawcą, regionalistą i przewodniczącym jury konkursu "Lachoskie Godonie".

Zgłoszenia do konkursu przyjmujemy do 20 września. Osiem dni później odbędą się konkursowe przesłuchania. 29 września ogłosimy zaś wyniki. Konkurs "Lachoskie Godonie" odbywa się w trzech kategoriach wiekowych: dziecięca - do 13 lat, młodzieżowa - od 14 do 20 lat i dorosła - powyżej 20 lat. Jury będzie oceniło: dobór repertuaru, czystość gwary lachowskiej (akcent, intonacja), bogactwo słownictwa gwarowego i  ogólny wyraz artystyczny.

„Lachoskie Godonie” jest organizowane przez Stowarzyszenie Lachów Sądeckich we współpracy z SKT „Sądeczanin" i Fundacją Sądecką. Pomysłodawca konkursu jest Jan Smoleń, wiceprezes SLS oraz kierownik Regionalnego Zespołu Pieśni i Tańca Niskowioki i prezes OSP w Niskowej. (tomasz.kowalski@sadeczanin.info)

Więcej o konkursie "Lachoskie Godonie"

Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa MałopolskiegoDziękujemy za przesłanie błędu