Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 7 sierpnia. Imieniny: Donaty, Olechny, Kajetana
23/03/2018 - 12:35

Elektroniczne zwolnienia lekarskie, czyli nie taki „diabeł straszny, jak go malują”

Jeszcze nie wszyscy lekarze w regionie wystawiają zwolnienia o niezdolności do pracy tylko w formie elektronicznej (e-ZLA). Od 1 lipca br. będą to robić obowiązkowo.

O tym, jakie są korzyści z funkcjonowania takiego systemu mówił podczas tegorocznego seminarium „O zdrowiu Sądeczan na wiosnę” Krzysztof Saczka, dyrektor Oddziału ZUS w Nowym Sączu. Obowiązuje on, zgodnie z przepisami prawa, od 1 stycznia  2016 roku.

- Wtedy Zakład Ubezpieczeń Społecznych udostępnił tę usługę – mówi dyrektor sądeckiego oddziału ZUS w Nowym Sączu. – Do tej pory cieszyła się ona jednak znikomym zainteresowaniem. Trudno powiedzieć, dlaczego? Być może wpływ na to miały stereotypowe przekonania, że jest to trudne, nieprzyjazne i niewygodne. Nic, bardziej mylnego.

Dyrektor Saczka przekonuje, że lekarze, którzy wcześniej zdecydowali się na wydawanie zwolnień w formie elektronicznej nie wyobrażają sobie już wystawiania zwolnień w formie papierowej.

Podczas seminarium można się było dowiedzieć, kto może skorzystać z rehabilitacji w ramach prewencji rentowej i, kto zapłaci za zabiegi rehabilitacyjne.

Cała rozmowa w materiale filmowym.

[email protected], Fot. IM, Film Krzysztof Stachura.Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)