Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 21 października. Imieniny: Celiny, Hilarego, Janusza
09/10/2019 - 12:45

Do Nowego Sącza przyjechała elita polskich aktorów i reżyserów

Miłośnicy teatru mają swoje święta: trwa największe tej jesieni wydarzenie kulturalne w Nowym Sączu, czyli XXIII Jesienny Festiwal Teatralny.

W tym roku do Nowego Sącza przyjechała prawdziwa "śmietanka" aktorska. Elita polskich aktorów i reżyserów, która zaprezentuje swój kunszt na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury.  To właśnie tam odbywa się to doroczne kulturalne wydarzenie.

Co roku bilety na poszczególne spektakle i towarzyszące festiwalowi wydarzenia kulturalne schodzą dosłownie "na pniu". Miłośnicy teatru ustawiają się po nie w długich kolejkach. W ubiegłych latach bywało tak, że by je kupić "zarywali" noce.

Festiwal to również bardzo ciekawe wydarzenia artystyczne i kulturalne, miedzy innymi wystawy. W tym roku XXIII Jesienny Festiwal Teatralny zawładnie Miejskim Ośrodkiem Kultury w dniach od 5 do 20 października. Jak co roku  nie może się także obejść bez Mini Festiwalu Teatralnego przeznaczonego dla widzów w każdym wieku.

Wydarzenie organizują: Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Sączu, Stowarzyszenie Animatorów Kultury, Teatr Robotniczy im. B. Barbackiego z Nowego Sącza.

O tegorocznym wydarzeniu kulturalnym rozmawiamy z Januszem Michalikiem, kierownikiem działu artystycznego MOK w Nowym Sączu.

Program XXIII Jesiennego Festiwalu Teatralnego na następnej stronie:Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)