Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 26 maja. Imieniny: Eweliny, Jana, Pawła
17/05/2019 - 08:10

Były prezydent Ryszard Nowak: jak postrzega miasto, czy dumny jest z mostu?

Ryszard Nowak z urzędem prezydenta Nowego Sącza pożegnał się 22 listopada ubiegłego roku, po dwunastu latach pełnienia tej funkcji. Co od tego czasu robił były gospodarz miasta, jak postrzega Nowy Sącz pod rządami swojego następcy, czy czuje się "ojcem" inwestycyjnego sukcesu, czyli budowy nowego mostu heleńskiego. Na te i inne pytania Ryszard Nowak odpowiada w rozmowie z portalem Sądeczanin.info.

Podczas uroczystego zaprzysiężenia nowego prezydenta Ludomira Handzla na pierwszej sesji inaugurującej nową kadencję Rady Miasta Nowego Sącza, Ryszard Nowak powiedział:

- Cóż, Bar wzięty! - stwierdził. - Ale nie mówmy o bastionach, mówmy o ludziach. Nie ma we mnie odrobiny złości - dodał. - Wszyscy będziemy przecież dalej chodzili po ulicach tego samego miasta. Nowemu prezydentowi życzę sukcesu, bo sukces prezydenta to sukces całego miasta.

I przekazał nowemu prezydentowi symboliczny klucz do bram miasta. Już wtedy Ryszard Nowak zaznaczał, że będzie wnikliwym obserwatorem tego, co będzie się działo w Nowym Sączu i czym będą żyli jego mieszkańcy.

Potem Ryszard Nowak, można powiedzieć zniknął, po przekazaniu władzy z życia nie tylko politycznego, ale i publicznego. Przez pół roku nie tylko wypoczywał, jak zakładał, ale był także właśnie, jak się okazuje wnikliwym obserwatorem tego, co w tym czasie działo się w Nowym Sączu.

Jak postrzega miasto przez ostatnie półrocze, czy czuje się "ojcem"sukcesu budowy mostu heleńskiego, jak komentuje dwa otwarcia nowej przeprawy i zmiany dokonywane przez nowego gospodarza miasta? Na te i inne pytania były prezydent odpowiada w rozmowie z dziennikarką portalu Sądeczanin.info.

Jak pan skomentuje to, że Nowy Sącz miał dwa otwarcia nowej przeprawy?

- Proszę mi wierzyć, dla mnie jest to zupełnie nieistotne. Taki przyjęto scenariusz, taki przygotowano program. Widocznie miało to jakiś cel.

Cała rozmowa z byłym prezydentem Ryszardem Nowakiem w materiale filmowym.

[email protected], fot. IM.Dziękujemy za przesłanie błędu