Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 22 października. Imieniny: Haliszki, Lody, Przybysłšwa
10/04/2019 - 00:20

73-letni Marian Zając chce godnie przeżyć starość. Pomóżmy mu spełnić marzenie

Życie nie rozpieszcza 73-letniego Mariana Zająca. Od kilkunastu lat mieszka samotnie w jednym z domów w Lipnicy Wielkiej. Niestety z roku na rok stan jego zdrowia się pogarsza. Jakby tego było mało, jego rodzinny dom rozpada się. Pomóżmy mu godnie przeżyć starość. Niech na jego twarzy znów pojawi się uśmiech.

Lipnica Wielka to malownicza wioska w gminie Korzenna. To tutaj, w jednym z domów, od kilkunastu lat czas się zatrzymał, nastała pustka i głucha cisza. To moment, kiedy zmarli rodzice pana Mariana Zająca, 73-letniego rolnika. Od tego czasu mieszka sam, radząc sobie w gospodarstwie, z którego się utrzymuje. Hoduje świnie i krowy. Pole to całe jego życie i powód, dla którego codziennie wstaje rano. Mimo przepukliny i odcisków na stopach, stara się wykonywać wszystkie prace na roli najlepiej jak tylko umie.

Niewielka renta oraz dochody z gospodarstwa nie zawsze wystarczają na zaspokojenie podstawowych potrzeb. Warunki, w jakich mieszka pan Marian są fatalne. Dom praktycznie się rozpada. Najgorzej jest przetrwać zimę, gdyż w ścianach są dziury, a w środku pleśń. Ciężko, wręcz niebezpiecznie jest też nagrzać pomieszczenia, gdyż po zapaleniu pieca pokój zadymia się. W budynku jest tylko zimna woda, która w często zamarza i trzeba wybrać się po nią do rzeki. Po podłodze ciężko się chodzi, gdyż jest spękana i w niektórych miejscach się zapada. Drzwi odpadają, a okna wprost się kruszą...

Chcemy przerwać ten stan rzeczy i pozwolić panu Marianowi godnie przeżyć starość, dlatego wspólnie z wolontariuszkami Szlachetnej Paczki, które poprosiły nas o pomoc, założyliśmy konto na zrzutce. Z zebranych pieniędzy zostanie wyremontowana część pomieszczeń w domu pana Mariana Zająca.

- Planujemy przystosować do użytku jeden pokój, kuchnię oraz stworzyć łazienkę, której pan Marian nigdy nie miał. Chcemy, aby w jego domu pierwszy raz z kranu popłynęła ciepła woda, a pan Marian wypoczął w ciepłym pokoju. W ramach remontu wykonane będą prace elektryczne, kominiarskie, ogólnobudowlane oraz wykończeniowe – wyjaśnia Gabriela Michalik, wolontariuszka Szlachetnej Paczki.

- Chcemy, aby pan Zając wrócił z leczenia do nowego domu. Jego nowe, lepsze jutro jest w rękach każdego z nas – dodaje.

Każdy, kto tylko zechce pomóc panu Marianowi, może to zrobić wpłacając dowolną sumę pieniędzy na specjalnie założone konto na zrzutce. Liczy się każdy grosz! Pamiętajcie, że dobro wraca.

RG [email protected], Film RG

73-letni Marian Zając chce godnie przeżyć starość. Pomóżmy mu spełnić marzenie
Życie nie rozpieszcza 73-letniego Mariana Zająca. Od kilkunastu lat mieszka samotnie w Lipnicy Wielkiej. Niestety z roku na rok stan jego zdrowia się pogarsza. Jakby tego było mało, jego rodzinny dom rozpada się. Pomóżmy mu godnie przeżyć starość. Niech na jego twarzy znów pojawi się uśmiech. Pokażmy mu, że może na nas liczyć!


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)