Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 1 listopada. Imieniny: Konrada, Seweryny, Wiktoryny
22/06/2019 - 09:00

Znany gwiazdor zachęca do pomocy panu Marianowi. Każdy może się przyłączyć

Minęło już kilka tygodni od założenia zrzutki panu Marianowi Zającowi. Do tej pory dzięki wam, udało się uzbierać prawie 12 tys. zł. Niestety to wciąż za mało, aby udało się wyremontować dom mieszkańca Lipnicy Wielkiej, a tym samym, aby spełniło się jego marzenie. Pieniądze o różnej wartości – od złotówki do nawet 1000 zł wpłaciło 194 osoby. Czy uda nam się uzbierać potrzebne 40 tys. zł? Jesteśmy pewni, że wspólnymi siłami na pewno osiągniemy zamierzony cel.

Zbiórka pieniędzy dla 73-letniego Mariana Zająca z Lipnicy Wielkiej nabiera coraz większego rozpędu. Do tej pory udało się uzbierać 11 936 zł. W akcję włączył się znany gwiazdor polskiej sceny muzycznej – Kordian. Nie ma chyba osoby w Polsce, która nie znałaby jego piosenek takich jak np. „Dziewczyna z gór” czy „Wina dzban”. Pochodzący z Sądecczyzny Kordian zachęca wszystkich, aby tak jak on, zaangażowali się w pomoc schorowanemu panu Marianowi.

- Zachęcam wszystkim do pomocy. Pamiętajcie! Dobro wraca. Pozdrawiam wszystkich serdecznie – mówi w krótkim filmie nagranym wspólnie z wolontariuszkami Szlachetnej Paczki na terenie jego rancza. 

73-letni Marian Zając z Lipnicy Wielkiej od kilkunastu lat mieszka samotnie w drewnianym domu położonym na skraju miejscowości. Niewielka renta oraz dochody z gospodarstwa nie wystarczają na zaspokojenie podstawowych potrzeb.

Warunki, w jakich mieszka pan Marian są fatalne. Dom praktycznie się rozpada. Najgorzej jest przetrwać zimę, gdyż w ścianach są dziury, a w środku pleśń. Ciężko, wręcz niebezpiecznie jest też nagrzać pomieszczenia, gdyż po zapaleniu pieca pokój zadymia się. W budynku jest tylko zimna woda, która często zamarza i pan Marian musi iść po nią do rzeki. Po podłodze ciężko się chodzi, gdyż jest spękana i w niektórych miejscach zapada się. Drzwi odpadają, a okna kruszą się.

Chcemy przerwać ten stan rzeczy i pozwolić panu Marianowi godnie przeżyć starość, dlatego wspólnie z wolontariuszkami Szlachetnej Paczki, założyliśmy konto na zrzutce. Z zebranych pieniędzy zostanie wyremontowana część pomieszczeń w domu pana Mariana.

- Planujemy przystosować do użytku jeden pokój, kuchnię oraz stworzyć łazienkę, której pan Marian nigdy nie miał. Chcemy, aby w jego domu pierwszy raz z kranu popłynęła ciepła woda, a pan Marian wypoczął w ciepłym pokoju. W ramach remontu wykonane będą prace elektryczne, kominiarskie, ogólnobudowlane oraz wykończeniowe – wyjaśnia Gabriela Michalik, wolontariuszka Szlachetnej Paczki.

Każdy, kto tylko zechce pomóc panu Marianowi, może to zrobić wpłacając dowolną sumę pieniędzy na specjalnie założone konto na zrzutce. Liczy się każdy grosz!

RG [email protected], Fot Rafał GajewskiDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)