Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 6 lipca. Imieniny: Dominiki, Jaropełka, Łucji
26/01/2019 - 11:05

Z biustem, z brodą i czupryną. Wszystkie bałwany i bałwanki Sądecczyzny [WIDEO]

Nie mija radosny szał na lepienie bałwanów na Sądecczyźnie. Jedni idą w gabaryty, inni stawiają na fantazję i poczucie humoru. Zabawa przy lepieniu śniegowych stworów musi być przednia. Ze zdjęć, które przesłali nasi czytelnicy powstała cała armia przepięknych śniegowych stworów.

Czy to mama z dzieckiem? Czy też może małżeństwo, w którym żona przewyższa wzrostem pana bałwana? Odpowiedź na to pytanie daje szerokie pole do wyobraźni. Jedno jest pewne.  Mamy fotę pierwszego bałwana z wyraźnie zarysowanym biustem!

A ten, przesłany przez pana Pawła, podzielił naszą redakcję. Jedno twierdzili, że to bałwan z brodą, drudzy utrzymywali, że to bałwan z zębami. Odpowiedź do wyboru.

Czytaj też Zima i ferie na wesoło. Postawili bałwana… na głowie [ZDJĘCIA]

Mamy też kolejną sympatyczną rodzinkę bałwanków.

W naszym konkursie na  największego bałwana Sądecczyzny Rekord padł w Olszanie w gminie Podegrodzie. To prawdziwy bałwan gigant. Mierzy ponad cztery metry.

Czytaj też Ale dali czadu. Mamy nowy rekord! Kto pobije bałwana giganta?

- Żeby przystroić śnieżne monstrum w  gustowne, czarne nakrycie głowy, trzeba było przystawić drabinę - opowiadał Andrzej Jodłowski, który toczył kule ze swoimi kolejami Mateuszem, Pawłem i najmłodszym Adasiem. - Nasze dzieło zajęło nam trzy godziny. Była przy tym świetna zabawa.

Wszystkim bardzo dziękujemy za zdjęcia, dzięki którym powstała imponująca kolekcja bałwanów, bałwaniątek i bałwanich rodzin.

[email protected] fot.czytelnicyDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)