Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 5 grudnia. Imieniny: Kryspiny, Norberta, Sabiny
20/12/2018 - 18:30

Razem z kapelą Ciupaga szykujemy niespodziankę dla Czytelników Sądeczanina

Jak zawsze przed świętami Bożego Narodzenia składamy mieszkańcom Sądecczyzny życzenia. Zawsze je piszemy. Tym razem będzie inaczej. O wsparcie poprosiliśmy góralską kapelę Ciupaga, która specjalnie dla czytelników Sądeczanina nagrała kolędę. na razie możecie zobaczyć jak muzycy szykowali się do tego przedsięwzięcia.

Naprawdę wiele trudu musieli zadać sobie muzycy kapeli ciupaga, żeby nagrać kolędę dla czytelników Sądeczanina w naszym redakcyjnym studiu. To było duże logistyczne przedsięwzięcie. Artyści wykazali się dużym poświęceniem. Przyjechali wieczorem, po dziewiętnastej, bo przecież oprócz muzykowania zwyczajnie chodzą do pracy.

Czytaj też Jak oni dają radę? Muzycy "Ciupagi" koncertują i jeszcze chodzą do pracy 

Stawili się w pełnym składzie i z pełnym instrumentarium, czym wprawili nas w prawdziwe zdumienie, bo same cymbały wyglądały jak mały fortepian. Trzeba było duży instrument przywieźć z Łącka, gdzie mieszkają muzycy, potem wtaszczyć po schodach na pierwsze piętro, gdzie mieści się nasza redakcja i studio.

A potem jeszcze wszyscy musieli się przebrać w swoje góralskie stroje, dostroić i rozśpiewać. Profesjonaliści w każdym calu. Z prawdziwą przyjemnością  przyglądaliśmy się tej sympatycznej, pełnej radości muzycznej krzątaninie. I rwały nam się serca do śpiewania, ale  zabrakło nam odwagi, choć Ciupaga zachęcała nas do wspólnego występu. Pozostajemy więc przy wystukiwaniu rytmu na klawiaturze naszych redakcyjnych komputerów, a śpiew zostawiliśmy artystom. Jak wyszło? Przekonacie się niebawem.

[email protected]
Masz ciekawe zdjęcia lub wideo? Przyślij do nas!


Dziękujemy za przesłanie błędu