Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 16 września. Imieniny: Jagienki, Kamili, Korneliusza
22/03/2019 - 14:30

Za nic mają przepisy drogowe. Omal nie doprowadzili do zderzenia czołowego

Dlaczego na drodze krajowej numer 75 tak często dochodzi do kolizji i wypadków? Odpowiedź na to pytanie znajdziecie w filmie nagranym przez naszego Czytelnika i przesłanym do naszej redakcji. Zobaczcie sami.

Droga krajowa numer 75 jest uznawana za jedną z najbardziej niebezpiecznych na Sądecczyźnie. Ma prawie 133 kilometry długości i łączy Kraków ze Słowacją. Przebiega przez Brzesko, Jurków, Czchów, Łososinę, Nowy Sącz i Muszynkę. Nie ma tygodnia żeby na tej trasie nie doszło do stłuczek i wypadków, które często kończą się tragicznie.

Zobacz też Wypadek na drodze krajowej w Łososinie Dolnej. Auto uderzyło w ogrodzenie i słup

Wielokrotnie na łamach naszego portalu zastanawialiśmy się wspólnie z Czytelnikami - co jest nie tak z tą "krajówką", że tyle osób na niej ginie. Okazuje się jednak, że to nie droga jest przyczyną ludzkich tragedii, ale brawura i bezmyślność kierowców, którzy przez nią przejeżdżają.

Kilka dni temu na drodze krajowej w Maciejowej (gmina Łabowa) omal nie doszło do zderzenia czołowego. Dwaj kierowcy wyprzedzali samochód na linii ciągłej tuż przed zakrętem. Niewiele brakowało, a zderzyliby się z jadącą z przeciwnego kierunku ciężarówką. Całe zdarzenie zostało nagrane kamerą samochodową.  

RG r.gajewski@sadeczanin.info Film CzytelnikDziękujemy za przesłanie błędu