Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 21 maja. Imieniny: Jana, Moniki, Wiktora
23/05/2018 - 12:10

REKORD: Pędził na motorze ponad 130 km/h. W 4 minuty dostał 80 punktów karnych

Jechał na motorze ponad 130 km/h. Wyprzedzał na trzeciego i w ogóle nie zwracał uwagi na znaki. Zatrzymał się dopiero, gdy radiowóz zajechał mu drogę. Policyjne jury przyznało mu dużo ponad komplet punktów.

O motocykliście z powiatu sądeckiego mówi cała Polska. W niedzielne popołudnie (20 maja) mężczyzna jechał drogą wojewódzką numer 977 z Tarnowa do Tuchowa. Sądeczanin rozpędzał pojazd do prędkości ponad 130 km/h. Jakby tego było mało, wyprzedzał w miejscach niedozwolonych i w ogóle nie zwracał uwagi na znaki.

Zobacz też Dziecięca banda rujnuje jej życie? Znowu głośno o Nowym Sączu


Jego brawurową jazdę zauważyli policjanci z tarnowskiej drogówki. Funkcjonariusze natychmiast ruszyli w pościg za mężczyzną, który za nic miał przepisy ruchu drogowego. Motocyklista w ogóle nie zwracał uwagi na wydawane przez policjantów sygnały do zatrzymania. Pościg nieoznakowanym radiowozem trwał niespełna 4 minuty. W tak krótkim czasie motocyklista naruszył przepisy ruchu drogowego, za które mógłby dostać aż 80 punktów karnych.

Kierowca zatrzymał pojazd dopiero wtedy, gdy drogę zablokował mu drugi radiowóz. Okazało się, że mężczyzna ma 26 lat i jest mieszkańcem powiatu nowosądeckiego. Ponadto nie posiadał uprawnień do prowadzenia motocykla. Miał jedynie prawo jazdy do kierowania samochodem.

Mężczyzna stracił posiadane prawo jazdy. Za naruszenie przepisów kodeksu drogowego odpowie przed tarnowskim sądem. Nie zatrzymał się na wydawane przez policjantów sygnały, dlatego grozi mu dodatkowo do 5 lat więzienia.

RG [email protected], Fot. Screeny KMP Tarnów, Film KWP Kraków

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcji

Katalog firm Sądeczanin.info - tu znajdziesz firmy SądecczyznyDziękujemy za przesłanie błędu


Majowy miesięcznik "Sądeczanin" już w kioskach