Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 23 listopada. Imieniny: Adeli, Felicyty, Klemensa
03/07/2017 - 20:35

Przeżyć takie koziołkowanie? To chyba cud

3 lipca najbardziej pechowymi dla kierowców miejscami okazała się droga na Litacz w Brzeznej i skrzyżowanie ulic Magazynowej i Piłsudskiego w Nowym Sączu. W drugim przypadku auto po zderzeniu koziołkowało a mimo to, kobieta, która je prowadziła, przeżyła. Policja nadal czeka na opinię lekarzy, od której zależy kwalifikacja zdarzenia: wypadek albo kolizja.

Do pierwszego ze zdarzeń doszło około 12.30. Kierowca opla astry nie dostosował prędkości do warunków na drodze. – I na łuku drogi w prawo wyjechał prosto i uderzył w skarpę – mówi oficer dyżurny KMP w Nowym Sączu.

Mężczyzna jechał sam, z ogólnymi obrażeniami trafił do szpitala, ale okazało się, że obrażenia są poniżej dni siedmiu. Tym samym sprawa zakończyła się mandatem karnym

Zobacz też: Dzieci zamiast na wakacje trafiły do szpitala, bo mama jechała za szybko

Nadal nie wiadomo co spowodowało, że niemal w tym samym miejscu, zaledwie kilka godzin później, z drogi do rowu wypadł quad. I w tym przypadku kierowca trafił do szpitala na badania.

Jednak najdramatyczniejsze są skutki wypadku, do którego doszło na skrzyżowaniu ulic Magazynowej i Piłsudskiego ok. godziny 19.30.

- Kierowca skody fabii, wyjeżdżając z Magazynowej, nie ustąpił pierwszeństwa jadącej Al. Piłsudskiego kobiecie, prowadzącej renault twingo. Auta zderzyły się tak pechowo, że renault dachowało. Kobieta trafiła do szpitala – relacjonuje oficer dyżurny.

Zobacz też: Przeszarżował na quadzie, zginął na miejscu

Gdy przyjechaliśmy na miejsce, renault zabierała pomoc drogowa.  Pracownik, który przygotowywał auto do transportu, komentował, że dosłownie koziołkowało. Po uszkodzeniach widać było, że doszło do silnego, bocznego uderzenia. Z jaką prędkością jechała skoda?

O wymiarze kary dla sprawcy zadecydują wyniki badań lekarskich poszkodowanej, a te mogą potrwać nawet kilka godzin.

ES [email protected] Fot.: Krzysztof StachuraDziękujemy za przesłanie błędu