Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 3 marca. Imieniny: Kingi, Maryna, Tycjana
26/03/2018 - 10:35

Przemycili 15 ton marihuany i sprzedali 300 kg amfetaminy. Sądeccy pogranicznicy zatrzymali 17 osób [WIDEO]

Funkcjonariusze Karpackiego Oddziału Straży Granicznej z Nowego Sącza wspólnie z policjantami Centralnego Biura Śledczego Policji i EUROPOL-u rozbili grupę przestępczą. Członkowie zajmowali się produkcją, przemytem i sprzedażą narkotyków na terenie Polski. Przez półtora roku przemycili z krajów Europy Zachodniej do Polski nawet 15 ton marihuany. Ponadto wyprodukowali 300 kilogramów amfetaminy. Funkcjonariusze zatrzymali aż 17 osób. Większość z nich to osoby związane ze środowiskiem krakowskich pseudokibiców.

Z informacji śledczych wynika, że zorganizowana grupa przestępcza działała już od 2015 roku. Marihuanę, którą przemycali zza granicy, sprzedawali na terenie Małopolski i Śląska. Ponadto sami produkowali amfetaminę, którą następnie wywozili do krajów Europy Zachodniej. To nie jedyne przestępstwa jakie członkowie grupy mają na swoim koncie. Okazało się, że są również związani ze środowiskiem krakowskich pseudokibiców.

Zobacz też Ukraińcy pracowali nielegalnie w Chełmcu. Muszą opuścić Polskę

Pierwsze działania śledczy przeprowadzili już w lipcu 2017 roku. Zatrzymali wtedy na gorącym uczynku trzech podejrzanych o przemyt środków odurzających z Niemiec do Polski. Funkcjonariusze zabezpieczyli 123 kg marihuany oraz inne narkotyki, warte ponad 3,5 mln zł.

11-12 marca sądeccy pogranicznicy wspólnie z funkcjonariuszami CBŚP znów uderzyli w narkotykowy biznes. Weszli do siedmiu budynków na terenie Krakowa i pobliskich miejscowości. W mieszkaniach znaleźli maczety, komputery, laptopy, telefony komórkowe oraz różnego rodzaju dokumenty. Zatrzymali aż 14 podejrzanych. Usłyszeli już zarzuty kierowania i udziału w dwóch zorganizowanych grupach przestępczych, przemytu 15 ton marihuany oraz wyprodukowania około 300 kilogramów amfetaminy oraz udziału w ich sprzedaży. Wszystkie zatrzymane osoby zostały tymczasowo aresztowane. Trzy kolejne są aktualnie poszukiwane listami gończymi. Ich sylwetki przedstawiamy poniżej.

Śledczy ustalili, że wartość przemyconej na teren Polski marihuany szacuje się na kwotę 440 milionów złotych. Natomiast wartość amfetaminy  mogła wynieść nawet 9 milionów złotych.

RG [email protected], Fot. / Film KOSG

Przemycili 15 ton marihuany i sprzedali 300 kg amfetaminy. Sądeccy pogranicznicy zatrzymali 17 osób
Funkcjonariusze Karpackiego Oddziału Straży Granicznej z Nowego Sącza wspólnie z policjantami Centralnego Biura Śledczego i EUROPOL-u rozbili grupę przestępczą. (Fot. KOSG, CBŚP)


Dziękujemy za przesłanie błędu