Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 6 sierpnia. Imieniny: Jakuba, Sławy, Wincentego
08/08/2019 - 17:15

Pięć osób rannych w wypadku na ul. Barskiej. Kto zawinił? [WIDEO]

Aż pięć osób, w tym troje dzieci trafiło do szpitala po zderzeniu trzech samochodów na ulicy Barskiej w Nowym Sączu. Jak doszło do tego wypadku? Kto zawinił?

Do wypadku doszło wczoraj (7 sierpnia) około godziny 12. Na skrzyżowaniu ulicy Barskiej, Broniewskiego i Paderewskiego zderzyły się aż trzy samochody osobowe marki Seat, Peugeot i Fiat. Autami podróżowało aż osiem osób, w tym troje dzieci. Wszyscy opuścili pojazdy o własnych siłach, ale skarżyli się na różne dolegliwości.

Zobacz też Poważny wypadek na ul. Barskiej. Są ranni [FILM]

Już po kilku minutach na miejsce przyjechały karetki pogotowia, straż pożarna i policja. W trakcie akcji ratunkowej ruch na skrzyżowaniu był całkowicie zablokowany. Wszystkie pojazdy stały na drodze. Seat znajdował się na dachu.

Ratownicy medyczni po przebadaniu wszystkich poszkodowanych i udzieleniu im pomocy, przetransportowali do szpitala w Nowym Sączu aż pięć osób w tym troje dzieci. Podróżowały one Seatem i Fiatem.

Przez trzy i pół godziny na skrzyżowaniu były utrudnienia w ruchu. Jak doszło do tego wypadku?  

- Ze wstępnych  ustaleń policjantów wynika, że 83-letni mężczyzna kierując  pojazdem marki Peugeot,  nie zastosował się do sygnalizacji świetlnej, wjechał na skrzyżowanie w momencie, gdy sygnalizator wskazywał sygnał koloru czerwonego i uderzył w prawidłowo jadący pojazd marki Seat – wyjaśnia sierż. Monika Mordarska z biura prasowego Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.


W wyniku uderzenia pojazd marki Seat przewrócił się na dach i uderzył w prawidłowo jadący samochód marki Fiat. Jak udało nam się dowiedzieć, wszyscy kierujący byli trzeźwi. Policjanci w tej sprawie prowadzą postępowanie wyjaśniające.

RG [email protected] Fot. Rafał Gajewski, Film RG 

Z ostatniej chwili: poważny wypadek na ul. Barskiej. Trwa akcja ratunkowa
Na skrzyżowaniu ulicy Barskiej i Paderewskiego zderzyły się aż trzy samochody. Autami podróżowało osiem osób. Niestety nie obyło się bez poszkodowanych. Na miejscu trwa akcja ratunkowa. Fot. Daniel Świątnik, Dawid Konieczny, Rafał Gajewski


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)