Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 22 stycznia. Imieniny: Dominiki, Mateusza, Wincentego
21/04/2018 - 08:05

To cud, że tam jeszcze nikt nie zginął. PKP publikuje wstrząsające nagranie z Sądecczyzny [WIDEO]

Kierowca nie zwraca uwagi na sygnalizację świetlną. Wjeżdża na tory kolejowe. Nagle opuszczają się rogatki. Pojazd stoi na przejeździe kolejowym. Za chwilę nadjedzie pociąg. Przestraszony kierowca cofa pojazdem, uszkadzając szlaban. Takich brawurowych sytuacji było dziesiątki. Zdarzyły się one na Sądecczyźnie.

Polskie Koleje Państwowe opublikowały nagranie, które zarejestrowały kamery zamontowane na przejeździe kolejowym w miejscowości Głębokie koło Piwnicznej. Film budzi przerażenie. Widać na nim brawurowe zachowania kierowców, którzy chcąc przejechać na drugą stronę drogi, wjeżdżają na tory kolejowe i wpadają w pułapkę. Szlabany zamykają się, a samochody pozostają między rogatkami.

Zaraz ma nadjechać pociąg. Przestraszeni kierowcy uszkadzają szlabany, byle tylko opuścić przejazd kolejowy, a gdy już im się uda, odjeżdżają z miejsca jak gdyby nigdy nic. Nagrania zostały zarejestrowane w ciągu pięciu miesięcy – od kwietnia do sierpnia 2017 roku.

- To cud, że tu jeszcze nikt nie zginął. Kierowcy bezmyślnie wjeżdżają na tory. Myślą, że jeszcze zdążą przed zamknięciem szlabanów. Już nie jeden zablokował się między rogatkami. W ogóle nie zwracają uwagi na sygnalizacje świetlną – mówi mieszkanka Głębokiego.

 RG [email protected], Film PKP

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcji


Dziękujemy za przesłanie błędu