Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 4 lipca. Imieniny: Aureli, Malwiny, Zygfryda
13/03/2019 - 22:40

NZOZ Remedium to szukanie odpowiedzi na potrzeby pacjentów

NZOZ Remedium to kolejna placówka nominowana w plebiscycie „Przychodnia przyjazna pacjentowi” organizowanemu w ramach IV seminarium „O zdrowiu Sądeczan” organizowanemu przez Fundację Sądecką. Patronem przedsięwzięcia są portal i miesięcznik Sądeczanin.

Przez przychodnię przewija się codziennie ok. 500 - 600 pacjentów a w sezonie zwiększonej zachorowalności nawet więcej. Trzonem przychodni jest cały garnitur cenionych lekarzy medycyny rodzinnej i pediatrów. Są tu też poradnie - najłatwiej z racji ilości wymienić je alfabetycznie - alergologiczna, chorób płuc dla dzieci, dermatologiczna, diabetologiczna, endokrynologiczna, kardiologiczna, kardiologiczna dla dzieci, leczenia zeza, logopedyczna, nefrologiczna dla dzieci, neurologiczna dla dzieci, wad postawy, okulistyczna, okulistyczna dla dzieci, osteoporozy, onkologiczna, otolaryngologiczna, psychiatryczna, psychologiczna, reumatologiczna, rehabilitacyjna, stomatologiczna, ginekolog-położnicza.

Dumą jest ta trzecia od końca, czyli rehabilitacyjna – najnowocześniejsza i najnowsza w Nowym Sączu i choć nie ma podpisanego kontraktu z NFZ, to nie ma tu kolejek a ceny są wyjątkowo konkurencyjne w stosunku do pozostałych.

Zobacz też: SPZPOZ w Muszynie: pomoc otrzyma każdy, kto tu się zgłosi

Na terenie NZOZ Remedium działają też pracownie diagnostyczne - densytometryczna, endoskopowa oraz USG. Badanie densytometryczne służy ocenie gęstości mineralnej kości i pozwala wykryć osoby zagrożone, czy już chore na osteoporozę. Badanie także prognozuje ryzyko złamania kości. Nasza pracownia jest w posiadaniu aparatu wysokiej klasy, który obok gęstości mineralnej kości wykonuje densytometrię całego ciała (Total body), a więc również pomiaru masy tkanek w gramach (tłuszczowej, kostnej, tkanek miękkich beztłuszczowych).

Z kolei badania endoskopowe pozwalają na dokładną diagnostykę układu pokarmowego co jest szczególnie istotne w sytuacji zagrożenia nowotworem. Jeśli chodzi o USG zbadać można praktycznie wszystko w tym tarczycę. Dodatkowo placówka wykonuje badania dopplerowskie oraz echo serca.

Pacjenci korzystać mogą z bazy analitycznej oraz z szerokiej oferty szczepień.

Zobacz też: Barbara Jurkiewicz: staram się pomóc i dzieciom, i ich rodzicom

NZOZ Remedium organizuje akcje społeczne dla swoich pacjentów, w których podobne badania można wykonać bezpłatnie.  Podobne akcje prozdrowotne organizowane są dla kobiet w ramach programu profilaktyki raka szyjki macicy i dla wszystkich – w zakresie programu profilaktyki chorób krążenia.

Jednocześnie kadra placówki cały czas się szkoli, podnosi swoje kwalifikacje. Dlaczego pacjenci cenią sobie tak wysoko to miejsce? Posłuchajcie naszej rozmowy z szefową placówki Barbarą Jurkiewicz, która nominowana została w naszym plebiscycie w kategorii „Twój sądecki lekarz rodzinny”.

ES [email protected] Film: KS Fot.: archiwum NZOZ RemediumDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)