Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 28 stycznia. Imieniny: Agnieszki, Kariny, Lesława
10/03/2017 - 15:30

Jesteśmy tym, co zjemy? To na Sądecczyźnie jesteśmy doskonali [FILM]

Podczas Seminarium „O zdrowiu Sądeczan” po raz kolejny sądeccy producenci udowadniali, że medycyna to jedno, ale najważniejsza jest praca u podstaw czyli zdrowy tryb życia co jest jednoznaczne m.in. z właściwą dietą.

Zobacz też: Opieka zdrowotna, walka o czyste powietrze, aktywny senior: seminarium „O zdrowiu Sądeczan”

Oferta Tłoczni Owoców Pawłowski to doskonałe połączenie świeżych owoców, z których słynie Sądecczyzna m.in. z dobrodziejstwem ziół. Mało kto potrafi się oprzeć sokowi z dodatkiem pokrzywy, która działa leczniczo na układ moczowy, wspomaga terapię kamicy nerkowej a jednocześnie zawiera magnez, fosfor, wapń, siarkę, żelazo, potas, jod, krzem i sód, witaminy: A, K, B2, C, związki aminowe, garbnikowe, kwas pantotenowy, kwasy organiczne (m.in. mrówkowy, glikolowy, glicerolowy), olejki eteryczne, sole mineralne, chlorofil, serotoninę, histaminę, acetylocholinę, karotenoidy, fitosterole, flawonoidy.

Zobacz też: Lekarz Agnieszka Mirek-Zagata i NZOZ „Remedium” w Nowym Sączu zwycięzcami II Plebiscytu o zdrowiu (ZDJĘCIA!)

Jak zdrowie, to musi być też miód. Dlatego do odwiedzania stoiska Pasieki Barć z Kamiannej nie trzeba było nikogo namawiać. Pan Jacek Nowak zwykła nawet mawiać: - Pszczelarstwo to jeden z naszych najstarszych, słowiańskich jeszcze, zawodów. Do tego stopnia, że naszym narodowym trunkiem był miód pitny. Niestety, nie dbamy o to swoje dziedzictwo, a szkoda. Proszę zwrócić uwagę, może to zbieg okoliczności, ale do czasu, gdy piliśmy miód, byliśmy liczącą się siłą w Europie, by nie rzec - mocarstwem. A gdy przeszliśmy na gorzałkę, to mamy, co mamy.

ES [email protected] Film: Krzysztof Stachura
Dziękujemy za przesłanie błędu