Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 26 maja. Imieniny: Eweliny, Jana, Pawła
11/03/2019 - 14:35

Doktor Dorota Szablińska: trzeba rozmawiać zawsze jak człowiek z człowiekiem

Pediatra Dorota Szablińska to kolejny lekarz nominowany do tytułu „Twój sądecki lekarz rodzinny” w plebiscycie organizowanym przez Fundację Sądecka i portal i miesięcznik Sądeczanin w ramach seminarium "O zdrowiu Sądeczan”.

Zobacz też: Anna Nowak-Kryczka: nasza pani doktor z Łukowicy

Doktor Dorota Szablińska pracuje w dwóch placówkach – w NZOZ Medea w Nowym Sączu i w przychodni NZOZ w Paszynie w gminie Chełmiec. Jak sama się śmieje leczy już bardzo długo. – W Nowym Sączu jestem od roku 1987 – informuje zaznaczając, że staż odbyła w naszym – jeszcze wtedy powiatowym – szpitalu. Do 2000 roku pracowała w tutejszym oddziale pediatrycznym, gdzie podjęła specjalizację z tej dziedziny. W tzw. POZ zaczęła pracę rok później.

Zobacz też: Teresa Śliwa: pacjenci zawsze czują, że lekarzowi na nich zależy

Dlaczego wybrała akurat pediatrię? Bo jak podkreśla nikt nie umie się oprzeć uśmiechowi dziecka. Poza tym dzieci są najuczciwszymi pacjentami, nigdy nie symulują. Jak je cos boli, to dają bardzo prosto wyraz swojemu cierpieniu, jak są zdrowe – cieszą się życiem. Doktor Szablińska świetnie się  z nimi dogaduje, zazwyczaj jest to o wiele prostsze niż w przypadku dorosłych.

Dorota Szablińska jest niezmiernie wdzięczna tym, którzy ją docenili i nominowali i bardzo się z tej nominacji cieszy. Pytana co o tym zadecydowało, jaka jest recepta na bycie dobrym lekarzem podkreśla, że zawsze jest sobą, ze wszystkimi swoimi słabościami i gorszymi dniami i tak też postrzega swoich pacjentów. Nie chce ich traktować na stopie lekarz pacjent, ale jak człowiek z człowiekiem. Posłuchajcie sami.

ES [email protected] Film: Krzysztof StachuraDziękujemy za przesłanie błędu