Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 9 lipca. Imieniny: Hieronima, Palomy, Weroniki
13/03/2019 - 21:40

Barbara Jurkiewicz: staram się pomóc i dzieciom, i ich rodzicom

Barbara Jurkiewcz to pediatra z 37-letnim stażem. Nigdy nie miała wątpliwości, że chce związać się z medycyną a dziś jej pacjenci nie mają wątpliwości, że zasługuje na udział w plebiscycie „Twój sądecki lekarz rodzinny” organizowanego już po raz IV przez Fundację Sądecką w ramach seminarium „O zdrowiu Sądeczan”.

O tym, że chce związać swoje życie z medycyną Barbara Jurkiewicz wiedziała już jako młoda dziewczyna gdy zaczęła naukę w szkole pielęgniarskiej w Nowym Sączu. Pediatria to według niej jedna z najwdzięczniejszych specjalizacji. Jak sama podkreśla jest pediatrą z powołania - dzieci kocha i dzieci nigdy jej nie męczą w przeciwieństwie – czasem – do "niesfornych" rodziców głuchych na rady i sugestie lekarza.

Zobacz też: Lek. Irena Skowrońska: zawsze chciałam pracować z dziećmi

Nigdy nie dzieli rodziców na tych wykształconych i prostych – niezależnie od tego kim i jacy są zawsze stara się wytłumaczyć wszystko zrozumiałym językiem nie pozostawiającym miejsca na niedomówienia.

W pracy zawsze stara się pomóc i dzieciom i rodzicom, którzy nie zawsze wiedzą jak zatroszczyć się o swoją pociechę. Jak to robi? Na co stawia w kontakcie z małym pacjentem i jego opiekunem? Obejrzyjcie nasz materiał filmowy.

ES [email protected] Film: KSDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)