Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 13 sierpnia. Imieniny: Elwiry, Hipolita, Radosławy
28/02/2019 - 07:45

Mariola Berdychowska: spiritus movens konkursu i Sądeckich Targów Książki

Prestiżowy konkurs literacki o Nagrodę im. Ks. Prof. Bolesława Kumora organizowany przez Fundację Sądecką wspólnie ze Społeczno-Kulturalnym Towarzystwem „Sądeczanin” odbył się w tym roku już po raz siódmy. Jego pomysłodawczynią, jak również przewodniczącą konkursowej kapituły jest Mariola Berdychowska.

Jest ona jest spiritus movens tego przedsięwzięcia. Mowa tutaj o samym konkursie, jak i Sądeckich Targach Książki, których pierwsza edycja odbyła się właśnie w tym roku.
 

Siódma edycja konkursu okazała się rekordową. Zgłoszono do niego 10 autorów, oraz 32 książki. Przypomnijmy, że celem konkursu o Nagrodę im. ks. prof. Bolesława Kumora jest popularyzacja, wyróżnienie oraz promocja nowości wydawniczych, które podejmują tematy związane z Sądecczyzną i sądeczanami oraz uhonorowanie sądeckich ludzi pióra. 

O tym podczs tegorocznej uroczystej konkursowej gali mówiła pomysłodawczyni konkursu. Pierwsze Sądeckie Targi Książki okazały się przysłowiowym „strzałem w dziesiątkę”. Wzięli w nich udział nie tylko wystawcy z Małopolski, a stoiska poszczególnych wydawnictw były wręcz oblegane.

Mariola Berdychowska zawsze stara się być w cieniu, a robi gigantyczną „robotę”.

- Pragę przywitać Szanownych Gości i Drogich Autorów – mówiła Mariola Berdychowska. – Celowo użyłam określenia - Drodzy Autorzy. Ja i osoby, które pracowały nad przygotowaniem tego wieczoru, przygotowaniem publikacji i artykułów na portal, doskonale Państwa znamy. Znamy dlatego, ponieważ oddaliście nam siebie, swoją wiedzę, wrażliwość, spojrzenie na świat, spojrzenie na historię. Poprzez nominowanie osób do kategorii „Sądecki Autor” mieliśmy możliwość przejrzeć i przeczytać wspaniałe książki, no i oczywiście wspaniałe publikacje zgłoszone do konkursu. W imieniu całego zespołu powiem, że jesteśmy bardzo wdzięczni, za to, że jesteście z nami, że piszecie. Dzięki temu, że wydawane są książki drukowane możemy organizować ten konkurs, ale także dzięki temu, że staramy się zrozumieć nowoczesność. Nasz portal pomaga nam dotrzeć i do tych autorów, którzy są daleko i do tych osób, które nie mogą być na tej gali. Życzę wszystkim miłego wieczoru.

[email protected], fot. IM.Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)