Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 13 sierpnia. Imieniny: Elwiry, Hipolita, Radosławy
28/02/2019 - 05:05

Małgorzata Iwańska i Teresa Kulak ambasadorkami historii i kultury regionu

Małgorzata Iwańska oraz Teresa Kulak zostały ambasadorkami historii i kultury regionu. Obie nauczycieli odebrały te zaszczytne tytuły podczas tegorocznej uroczystej Gali wręczenia Nagród im. Ks. Prof. Bolesława Kumora, która odbyła się w Małopolskim Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu.

Uhonorowane panie są nauczycielkami historii i koordynatorkami konkursu historycznego „Mój Region – Moja Duma, Moje Miasto – Moja Duma”. Małgorzata Iwańska uczy w Szkole Podstawowej im. M. Kopernika w Chełmcu, a Teresa Kulak w Szkole Podstawowej im. Św. Ojca Papczyńskiego w Podegrodziu.

Ambasadorki historii i kultury regionu zostały uhonorowane przez Zygmunta Berdychowskiego, prezesa Społeczno-Kulturalnego Towarzystwa „Sądeczanin” za trud włożony w budowanie przyszłego pokolenia patriotów, za zaszczepianie w dzieciach i młodzieży przywiązania do Ziemi Sądeckiej oraz przekazywanie im wiedzy o tradycji, historii i kulturze naszego regionu.

Co roku przekazują one dorobek dziedzictwa naszych przodków młodzieży. Ich wychowankowie osiągają najwyższe tytuły laureatów i finalistów w konkursach historycznych w regionie i Polsce.

Zaszczytne tytuły wręczył obu paniom prezes Zygmunt Berdychowski.

- Dzięki takim osobom, jak panie mogliśmy w ciągu kilku ostatnich lat przeprowadzić konkurs historyczny „Mój Region – Moja Duma, Moje Miasto – Moja Duma” z udziałem prawie półtora tysiąca młodych ludzi ze wszystkich szkół na terenie Sądecczyzny. Ogromny sukces, ogromne poczucie dumy z tego, że wspólnie możemy coś zrobić. Bardzo paniom za wspaniałą pracę dziękuję – powiedział prezes Zygmunt Berdychowski.

[email protected], fot. IM.

Ambasadorki historii i kultury regionu
Ambasadorki historii i kultury regionu


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)