Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 15 sierpnia. Imieniny: Marii, napoleona, Stelii
27/02/2019 - 15:15

Jakub Marcin Bulzak: Sądeckie Targi Książki dwa, a nawet trzy razy w roku

Sądecki historyk młodego pokolenia Jakub Marcin Bulzak, nauczyciel w I Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Długosza w Nowym Sączu podczas Sądeckich Targów Książki, które odbyły się w Małopolskim Centrum Kultury „Sokół” podpisywał książkę pt. „ W mieście Nowym Sączu, na Długosza przy Plantach … I Gimnazjum i Liceum im. Jana Długosza w Nowym Sączu 1818 – 2018”. Publikacja została wydana pod jego redakcją.

Książka prezentująca dzieje najstarszej szkoły średniej na Sądecczyźnie jest efektem pracy zespołu autorów. Prezentuje ona losy instytucji, jej kierowników, nauczycieli, uczniów i absolwentów, które nakreślone są w kontekście historycznym.

Podczas Sądeckich Targów Książki można było kupić wiele unikatowych Sandecjanów, tych, które ukazały się w ubiegłym roku, jak i w latach poprzednich.

- Naszego lokalnego rynku wydawniczego nie musimy się wstydzić – mówi Jakub Marcin Bulzak.  – Dzięki niemu ukazują się naprawdę wspaniałe publikacje książkowe. Zainteresowanie Sandecjanami jest spore. To pokazuje, że jest duża potrzeba, aby o Sądecczyźnie pisać, bo są chętni, aby o niej i sądeczanach czytać. Sądeckie Targi Książki są doskonałym forum, podczas którego czytelnicy mogą zapoznać się z tym, co o Nowym Sączu jest wydawane. Musi być też stworzona przestrzeń, by autorzy mogli swoje dzieła sprzedać.

Jakub Marcin Bulzak jest przekonany o tym, że Sądeckie Targi Książki są przysłowiowym „strzałem w dziesiątkę”.

- Takie targi powinny odbywać się dwa, a nawet trzy razy w roku.

[email protected], fot. IM.Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)