Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 21 czerwca. Imieniny: Alicji, Alojzego, Rudolfa
16/04/2018 - 08:40

Zespół Regionalny Mała Helenka obchodzi 15 urodziny! [WIDEO]

W tym roku zespół folklorystyczny „Mała Helenka” obchodzi swój wyjątkowy jubileusz – zespół działa już 15 lat.

Zespół Regionalny Mała Helenka  powstał w wiosną 2003 roku przy parafii św. Heleny.  Inicjatorem zorganizowania wolnego czasu dzieciom z dzielnicy Helena był prałat Jan Pancerz i  Marek Kiełbasa, który objął wtedy kierownictwo. Sprawami  organizacyjnymi wielu koncertów i wyjazdów zajął się p. Piotr Kalinowski.

Obecnie  kierownikiem zespołu jest Jolanta Waśko i Piotr Kalinowski.

Zobacz też: Zespół Regionalny Mała Helenka. Nagroda SKT Sądeczanin 2017

Instruktorem  najmłodszej  grupy jest Jolanta Waśko, zaś  grupy średniej i młodzieżowej jest Maria Waśko. Akompaniują Andrzej Dominik i  Jan Waśko.

Pod kierownictwem Macieja Matusika zespołowi do tańca przygrywają:  Iwona Burza, Arkadiusz Franczyk, Katarzyna Ślazyk, , Karolina Bulzak, Marta Poradowska, Paweł Najduch.

W zespole „Mała Helenka” tańczy 65 osób - są to dzieci od 4 do 14 lat oraz  młodzież w wieku 15-24 lat głównie z gminy Chełmiec i  miasta Nowego Sącza. Jednocześnie jesienią  ubiegłego roku powstała  grupa Starostów licząca sobie kolejne 20 osób.  

- Zespół Regionalny Mała Helenka jest wizytówką Sądecczyzny i ambasadorem kultury polskiej za granicą, zwiedził koncertując wiele państw europejskich takich jak: Bułgaria, Macedonia, Słowacja, Rumunia, Turcja a w ubiegłym roku polowali nawet na łososia w dalekiej Norwegii. Obecnie zespół szuka sponsorów na wyjazd do Watykanu a jak starczy pieniążków to  i chętnie pojadą na zupkę chińską do Chin – zaznacza żartobliwie kierownictwo zespołu.  

Zapraszamy do obejrzenia transmisji z jubileuszowego występu zespołu. 

ES [email protected] Film: Krzysztof Stachura

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcji

Masz ciekawe zdjęcia lub wideo? Przyślij do nas!Dziękujemy za przesłanie błędu


Czerwcowy miesięcznik "Sądeczanin" już w kioskach