Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 2 lipca. Imieniny: Kariny, Serafiny, Urbana
26/05/2019 - 23:55

Wzruszająca ceremonia w szpitalu onkologicznym. Biskup wyświęcił chorego kleryka

To była niezwykła ceremonia. Biskup udzielił święceń kapłańskich chorującemu na ciężką chorobę klerykowi. Dzięki decyzji papieża Franciszka, spełniło się marzenie młodego zakonnika, który chciał choć raz w życiu odprawić mszę świętą.

Kilka dni temu na jednym z oddziałów onkologicznych w Warszawie odbyła się niecodzienna ceremonia. Biskup Marek Solarczyk za zgodą papieża Franciszka udzielił święceń diakonatu i prezbiteratu zmagającemu się z chorobą nowotworową klerykowi Michałowi Łosowi. Jak się okazało, nowo wyświęcony kapłan pochodzi z naszej diecezji, a dokładnie z Dąbrowy Tarnowskiej.

Zobacz też Biskup Andrzej Jeż wyświęcił nowych kapłanów. Pięciu pochodzi z Sądecczyzny

Kilka tygodni temu lekarze zdiagnozowali u niego chorobę nowotworową. Rokowania nie są najlepsze. Marzeniem młodego zakonnika ze Zgromadzenia Księży Orionistów było odprawienie choć jednej mszy przed śmiercią. Ojciec Święty Franciszek odpowiadając na pismo Przełożonego Generalnego Zgromadzenia udzielił wszelkich niezbędnych dyspens, dzięki którym kleryk Michał Łos mógł w przyspieszonym trybie przyjąć święcenia. Kleryk złożył śluby czystości, ubóstwa, posłuszeństwa i szczególnej wierności papieżowi. 

Biskup Solarczyk podarował młodemu zakonnikowi swój ornat, który nosił podczas Światowych Dni Młodzieży w Panamie. Na zakończenie ceremonii ks. Michał Łos przez nałożenie swoich namaszczonych rąk udzielił błogosławieństwa bp. Markowi, współbraciom obecnym na mszy oraz swoim bliskim. Był to moment szczególnie wzruszający.

RG [email protected], Film Diecezja TarnowskaDziękujemy za przesłanie błędu

Aktywnie w Małopolsce