Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 26 lutego. Imieniny: Bogumiła, Eweliny, Mirosława
07/06/2019 - 16:40

Wielki jubileusz sądeckiej parafii. Co nas czeka w czerwcu?

Kolejny miesiąc wielkiego jubileuszu 750-lecia parafii św. Wawrzyńca w Nowym Sączu dobiegł końca. Jakie wydarzenia jubileuszowe czekają na parafian i wszystkich sądeczan w czerwcu?

Z każdym dniem przybliżamy się coraz bardziej do głównych obchodów jubileuszu 750-lecia istnienia Parafii św. Wawrzyńca w Nowym Sączu, które już w sierpniu.  Miesiąc maj w biegonickiej parafii był bardzo intensywnym czasem. Na parafian i wszystkich sądeczan czekały liczne wydarzenia jubileuszowe, które miały przybliżyć wiernym historię parafii i patrona św. Wawrzyńca.

- Spośród wszystkich wydarzeń, które odbyły się w maju, należy wymienić przede wszystkim dwa – mówi ks. Piotr Lisowski, proboszcz Parafii św. Wawrzyńca w Biegonicach. - Pierwsze miało miejsce 16 maja. Było to spotkanie z naszego comiesięcznego cyklu „Szkoła Wiary”. Drugie wydarzenie miało charakter bardziej duchowy. 25 maja w naszym kościele obejrzeliśmy ciekawy spektakl zatytułowany „Historia pewnej rozmowy czyli Śmierci z Mistrzem podwójne gadanie”. Spektakl był oparty na średniowiecznym moralitecie „Rozmowy Mistrza Polikarpa ze śmiercią”. Artyści teatralni, członkowie zespołu muzyki dawnej z Warszawy przedstawili historię rozmowy Polikarpa ze śmiercią, która to rozmowa powstała w czasach średniowiecznych, mniej więcej w tym samym czasie, kiedy powstawała nasza parafia. Grali oni na instrumentach muzycznych używanych w tamtych czasach. Było to dodatkową atrakcją.

Zobacz też Wielki jubileusz 750-lecia istnienia parafii św. Wawrzyńca. Co nas czeka w maju?

Czerwiec również będzie bardzo bogaty w wydarzenia jubileuszowe. Już w najbliższą sobotę 8 czerwca odbędzie się „Noc Chwały” czyli modlitewne czuwanie w wigilię uroczystości Zesłania Ducha Świętego. Spotkanie poprowadzi Szkoła Nowej Ewangelizacji im. św. Kingi oraz zespół „Chwalcy Pana”. W programie spotkania: modlitwa uwielbienia, rozważanie Słowa Bożego, świadectwa oraz msza. Rozpoczęcie w kościele św. Wawrzyńca o godz. 20, a zakończenie przewidziane jest około godz. 22.

W sobotę 15 czerwca na stadionie Klubu Sportowego Biegoniczanka odbędzie się IV Charytatywny Bieg św. Wawrzyńca oraz V Festyn Rodzinny. Każdy uczestnik biegu poprzez swój udział pomoże w leczeniu i rehabilitacji Dariusza Frączka i Krzysztofa Chebdy. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych.

Zobacz też Parafia św. Wawrzyńca świętuje jubileusz 750-lecia. Co nas czeka w kwietniu?

W ubiegłym miesiącu na łamach naszego portalu został ogłoszony konkurs, w którym do wygrania były cenne nagrody. Aby otrzymać jedną z nich, wystarczyło odpowiedzieć na pytanie: Relikwie którego świętego zostały uroczyście wprowadzone do kościoła w Biegonicach w 2018 roku? Poprawna odpowiedź to: św. Wawrzyńca. Szczęśliwymi zwycięzcami konkursy zostali: Joanna Majkrzak i Piotr Poręba.

W tym miesiącu Parafia św. Wawrzyńca także przygotowała konkurs, a oto pytanie: W okresie okupacji hitlerowskiej w lesie zaczynającym się przy obecnej ul. Zakładników, Niemcy dokonali kilku egzekucji ludności cywilnej Nowego Sącza. Ile razy Niemcy dokonali w tym miejscu egzekucji?

Na odpowiedzi czekamy do 30 czerwca do godz. 18. Należy je wysyłać na adres e-mail: [email protected] W treści prosimy o wpisanie imienia i nazwiska, telefonu kontaktowego oraz odpowiedzi na pytanie, zaś w temacie wiadomości "Jubileusz 750-lecia”. Spośród wszystkich zgłoszeń wylosujemy dwie osoby, które otrzymają nagrody.

RG [email protected], Film KSDziękujemy za przesłanie błędu