Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 20 października. Imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa
05/02/2019 - 12:25

Uczniowie z II LO pojechali na Węgry na zawody. Wrócili do Polski z pucharem

Uczniowie z sądeckiej „Dwójki” wzięli udział w międzynarodowym turnieju piłkarskim, który został zorganizowany w węgierskim mieście Kiskunhalas. Była to jedyna drużyna, która reprezentowała nasz kraj w rozgrywkach sportowych.

- Szkoła w Kiskunhalas zaprosiła naszą szkołę do wzięcia udziału w zawodach piłkarskich. Było to pokłosie współpracy tamtejszej szkoły z naszą szkołą. Jest to też miasto partnerskie Nowego Sącza stąd nasz udział w turnieju - wyjaśnia Łukasz Wrona, trener i nauczyciel w II Liceum Ogólnokształcącym w Nowym Sączu.

Zobacz też Uczniowie II LO z piłkarskimi sukcesami na Węgrzech

W turnieju wzięło udział aż dziesięć drużyn. Sądecką "Dwójkę" reprezentowali: Filip Gwiżdż,  Andrzej Siwek, Michał Ciwiński, Adam Złocki, Kacper Ząbkowski, Filip Talar, Patryk Mastalerz, Piotr Jawor, Piotr Najduch, Piotr Konieczny, Dominik Bochenek i Jakub Zapiór.

- Trzeba przyznać, że rozgrywki były bardzo wyrównane. Wiadomo, że były drużyny, które wyraźnie odstawały od reszty, ale większość to byli zawodnicy na równym poziomie. Nasi chłopcy spisali się świetnie. Tym bardziej że byliśmy drużyną, która została założona na poczekaniu. Nie trenowaliśmy wcześniej. Głównie byli to zawodnicy z pierwszych i drugich klas. Nie mogliśmy skorzystać z zawodników klas trzecich ze względu na studniówki -  tłumaczy Łukasz Wrona.

Węgrzy byli bardzo gościnni dla Polaków. Zapewnili im nocleg i wyżywienie oraz udostępnili halę, w której sądeccy uczniowie mogli przeprowadzić trening. Drużynie piłkarskiej z Nowego Sącza udało się zająć trzecie miejsce.

- Przywieźliśmy do Polski puchar Szilady Kupa 2019. Otrzymaliśmy także dwa indywidualne wyróżnienia dla najlepszego zawodnika i najlepszego bramkarza - mówi Filip Gwiżdż, który podczas turnieju grał na pozycji napastnika.

- Nasza drużyna straciła jedynie trzy gole. Jak na siedem rozegranych meczy uważam, że jest to bardzo dobry wynik - wyjaśnia Michał Ciwiński, bramkarz sądeckiej drużyny.

RG [email protected] Film KS

Uczniowie z II LO pojechali na Węgry na zawody. Wrócili do Polski z pucharem
Uczniowie z sądeckiej „Dwójki” wzięli udział w międzynarodowym turnieju piłkarskim, które został zorganizowany w węgierskim mieście Kiskunhalas. Była to jedyna drużyna, która reprezentowała nasz kraj w rozgrywkach sportowych.
Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcjiDziękujemy za przesłanie błędu