Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 27 października. Imieniny: Iwony, Noemi, Szymona
15/06/2018 - 09:55

Studenci i wykładowcy świętują 20 lat istnienia PWSZ

20 lat minęło, jak jeden dzień. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Sączu świętuje jubileusz istnienia.

To już 20 lat Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Sączu kształci i wychowuje studentów. Dzisiaj wszystkie osoby związane z sądecką uczelnią świętują jej jubileusz. Uroczystość rozpoczęła się punktualnie o godzinie 9 mszą w kościele św. Kazimierza. Eucharystii przewodniczył biskup Andrzej Jeż.

Następnie członkowie Senatu, studenci, pracownicy i osoby zaproszone przeszli w barwnym orszaku ulicami miasta do Auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej. Tam odbyło się nadzwyczajne, uroczyste posiedzenie Senatu i Konwentu.

- Cała społeczność akademicka, wszyscy jej pracownicy na czele z Senatem i Konwentem budują naszą uczelnię, która dzisiaj może świętować tę wspaniałą uroczystość - mówił do wszystkich gości dr hab. inż. Mariusz Cygnar, rektor uczelni.


Dr Zdzisława Zacłona przedstawiła krótką historię życia profesora Andrzeja Bałandy, który był założycielem i pierwszym rektorem Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu. Dla uczczenia jego pamięci władze uczelni postanowiły nadać jego imię Auli PWSZ. Rektor dr hab. inż. Mariusz Cygnar odczytał akt nadania, a córka profesora Bałandy odsłoniła symboliczną tablicę.


Następnie rektor przedstawił pokrótce historię sądeckiej uczelni. Podsumował inwestycje, które udało się zrealizować przez te wszystkie lata i zapowiedział kolejne. Spotkanie było okazją również do wręczenia odznaczeń państwowych i dyplomów dla pracowników PWSZ.

RG r.gajewski@sadeczanin.info, Fot. RG, Film KS

Studenci i wykładowcy świętują 20 lat istnienia PWSZ
20 lat minęło, jak jeden dzień. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Sączu świętuje jubileusz istnienia.


Dziękujemy za przesłanie błędu