Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 13 grudnia. Imieniny: Dalidy, Juliusza, Łucji
27/08/2019 - 09:10

Stary Sącz: koguciki znów rozdane. Rękodzielnicy jak zwykle niezrównani [WIDEO]

Tradycyjnie podczas Starosądeckiego Jarmarku Rzemiosła władze gminy z reprezentantami organizacji turystycznych i przedsiębiorcy wybierają tych, których rękodzieła wyróżniają się na tle innych pięknem, niepowtarzalnością, kreatywnością ale i związkami z naszą tradycją. W tym roku jury przyznało pięć równoważnych wyróżnień.

Ponad 120 stoisk, a na żadnych „ani grama chińszczyzny”. To właśnie dzięki żelaznej konsekwencji organizatorów w tej materii Starosądecki Jarmark Rzemiosła zyskał sobie renomę jednego z największych wydarzeń tego typu w Małopolsce a dalej w kraju. Dlatego zjeżdżają tu rokrocznie najlepsi w swoich dziedzinach rękodzielnicy. Ciężko zatem wybrać tych najlepszych. Kto zyskał uznanie tegorocznego jury? Zobaczcie nasz materiał filmowy z wręczenia nagród.

Zobacz też: Stary Sącz zamienił się w stolicę rękodzieła. Trwa wielki Jarmark [WIDEO]

Jeszcze jedna warta podkreślenia rzecz. Logo tegorocznego festiwalu zaprojektowała starosądeczanka znana wszystkim z działalności w Galerii Pod Piątką, Ewelina Wiśniewska, która najpierw ożywiła kogutka malując go ręcznie na jedwabiu. Drewniane koguciki, które były nagrodami w rękodzielniczej rywalizacji wyszły spod rąk starosądeckich dzieci. Tym samym nagrody są równie niepowtarzalne jak prace osób nagrodzonych.

ES [email protected] Fot.: ES Film: Krzysztof Stachura

Stary Sącz: koguciki znów rozdane. Rękodzielnicy jak zwykle dopisali {WIDEO]
Tradycyjnie podczas Starosądeckiego Jarmarku Rzemiosła władze gminy z reprezentantami organizacji turystycznych i przedsiębiorcy wybierają tych, których rękodzieła wyróżniają się na tle innych pięknem, niepowtarzalnością, kreatywnością ale i związkami z naszą tradycją. W tym roku jury przyznało pięć równoważnych wyróżnień. Fot.: ESDziękujemy za przesłanie błędu