Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 28 maja. Imieniny: Augustyna, Ingi, Jaromira
05/07/2018 - 14:35

Ruszyła rekrutacja na studia w sądeckiej PWSZ. Uczelnia znów oblegana

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Sączu nie może narzekać na brak studentów. Ledwie rozpoczęła się rekrutacja, a już 400 osób wyraziło zainteresowanie studiowaniem w sądeckiej uczelni.

Ruszyła rekrutacja na studia w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nowym Sączu. Do systemu zarejestrowało się już około 400 osób. Jest to porównywalny wynik do ubiegłorocznego.

- Dużym zainteresowaniem cieszą się nowe kierunki, które przykuwają uwagę maturzystów – tłumaczy dr Tomasz Zacłona, wykładowca, a zarazem rzecznik prasowy Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu.

Rekrutacja trwa do 27 lipca. Składa się z dwóch etapów. Najpierw maturzyści muszą zarejestrować  się elektronicznie na stronie uczelni, a następnie odwiedzić komisję rekrutacyjną w danym instytucie i złożyć wymagane dokumenty.

Podczas krótkiego briefingu prasowego dr Tomasz Zacłona poinformował również, że sądecka Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa już po raz szósty otrzymała nagrodę „Uczelnia Liderów”. To wyróżnienie potwierdza wysoką jakość kształcenia i doskonalenia oferty edukacyjnej, wsparcie dla studentów w zakresie naukowym oraz materialnym, a także rozwój bazy dydaktycznej i sportowej. Nagrodzony został także rektor uczelni prof. Mariusz Cygnar, który otrzymał statuetkęAurea Practis”

- Jest to wyjątkowa nagroda. Nadawana jest rektorom za wkład w rozwój współpracy uczelni z otoczeniem społeczno-gospodarczo-kulturowym i zabieganie o to, aby studenci na rynku pracy radzili sobie jak najlepiej – wyjaśnia rzecznik PWSZ.

Zobacz też PWSZ w Nowym Sączu znów Uczelnią Liderów

Podczas briefingu dr Tomasz Zacłona przedstawił absolwentów studiów magisterskich na kierunku Ekonomika i Organizacja Przedsiębiorstw, którzy jako pierwsi uzyskali tytuł magistra. Są to Monika Bołoz, Mateusz Matuła i Jakub Nowak-Cypis. Swoje prace magisterskie obronili 2 lipca. Absolwenci wyrazili swoją opinię na temat studiowania w sądeckiej Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej. Nie brakowało pochwał i słów wdzięczności pod adresem uczelni i wykładowców.

RG [email protected] Film RGDziękujemy za przesłanie błędu