Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 28 maja. Imieniny: Augustyna, Ingi, Jaromira
04/12/2018 - 15:55

Parafia św. Wawrzyńca świętuje jubileusz 750-lecia [WIDEO]

Parafia św. Wawrzyńca w Biegonicach wraz z nowym rokiem liturgicznym, rozpoczęła jubileusz 750-lecia istnienia. Główne obchody odbędą się w sierpniu 2019 roku, ale już teraz na parafian oraz wszystkich sądeczan czekają liczne wydarzenia jubileuszowe. Co nas czeka w grudniu?

- W najbliższą niedzielę zapraszamy na plebanię na pierwszy seans filmowy w ramach cyklu „Kino pod aniołami”. Raz w miesiącu będziemy wyświetlać film religijny.  Będzie też możliwość, aby na ten temat porozmawiać. W najbliższą niedzielę zapraszamy na film „Ziemia Maryi” – mówi ks. Piotr Lisowski, Proboszcz Parafii św. Wawrzyńca w Nowym Sączu.

Zostanie zorganizowana również tzw. „Szkoła wiary”. Będzie to okazja do spotkania ludzi dorosłych, którzy chcą lepiej poznać prawdy wiary, Kościół do którego należą, wysłuchać referatu, ale także zadać pytania na różne nurtujące ich tematy.     

- Zapraszam także serdecznie na uroczystą pasterkę. W tym roku będzie ona już po raz drugi w oprawie góralskiej. Podczas Mszy będzie śpiewał Zespół Dolina Dunajca, a później połamiemy się opłatkiem – zachęca ks. proboszcz Piotr Lisowski.  

-Zbliżają się święta. Będziemy wysyłać życzenia do bliskich. Nasza parafia ma specjalną serię jubileuszowych znaczków przedstawiających ważne dla nas miejsca w kościele. Można te znaczki u nas nabyć  i korzystać z nich, wysyłając do swoich krewnych – dodaje.   

Parafia św. Wawrzyńca wspólnie z naszym portalem w każdy miesiąc aż do sierpnia będzie organizować konkurs dla naszych czytelników. Aby wygrać jedną z dwóch nagród, wystarczy odpowiedzieć na pytanie:

Parafia św. Wawrzyńca powstała w 1269 roku dzięki osobie, która ufundowała kościół, jak i łan ziemi. Kim był ten człowiek, który ufundował pierwszy kościół św. Wawrzyńca w Biegonicach?

Na odpowiedzi czekamy do 31 grudnia do godz. 18. Należy je wysyłać na adres e-mail: [email protected] W treści prosimy o wpisanie imienia i nazwiska, telefonu kontaktowego oraz odpowiedzi na pytanie, zaś w temacie wiadomości "Jubileusz 750-lecia”. Spośród wszystkich zgłoszeń wylosujemy dwie osoby, które otrzymają nagrodę.

RG [email protected]Dziękujemy za przesłanie błędu