Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 21 lutego. Imieniny: Eleonory, Lenki, Kiejstuta
02/02/2019 - 13:35

Parafia św. Wawrzyńca świętuje jubileusz 750-lecia. Co nas czeka w lutym?

Parafia św. Wawrzyńca w Biegonicach świętuje jubileusz 750-lecia istnienia. Główne obchody odbędą się dopiero w sierpniu, ale już teraz w każdym miesiącu na parafian czekają liczne wydarzenia jubileuszowe. Co czeka parafian i wszystkich sądeczan w najbliższym miesiącu?

Kolejny miesiąc wielkiego jubileuszu 750-lecia istnienia parafii św. Wawrzyńca w Nowym Sączu już za nami. Jakie wydarzenia religijne i kulturalne czekały na wszystkich parafian i sądeczan w styczniu?

- Parafianie bardzo chętnie biorą udział we wszystkich jubileuszowych wydarzeniach. W minionym miesiącu odbyło się kolejne spotkanie Szkoły Wiary, które tym razem było poświęcone jedności Kościoła – mówi ks. proboszcz Piotr Lisowski.  

Odbyły się też dwie projekcje filmowe z cyklu „Kino pod Aniołami”. Został wyświetlony hiszpański film zatytułowany „Ziemia Maryi”. 26 stycznia został zorganizowany finał konkursu dotyczący znajomości patrona i historii parafii.

- Do konkursu zgłosiło się dziesięć osób. Zwyciężył pan Piotr Poręba. Nagrodą za zdobycie pierwszego miejsca jest bezpłatna pielgrzymka do Rzymu we wrześniu bieżącego roku – wyjaśnia ks. Lisowski.

Luty także będzie miesiącem bogatym w różne wydarzenia. Na wiernych z Parafii św. Wawrzyńca oraz na wszystkich sądeczan czekają liczne atrakcje.

- W związku z przypadającym w lutym wspomnieniem Matki Bożej z Lourdes i Światowym Dniem Chorego, odbędą się dwa spotkania dla seniorów z naszej parafii. W sobotę 9 lutego w Domu Kultury w Łazach Biegonickich oraz w niedzielę 10 lutego w kościele i na plebanii w Biegonicach. Oprócz mszy przewidziane jest spotkanie integracyjne dla seniorów – zachęca proboszcz Parafii św. Wawrzyńca.

Kolejne spotkanie w ramach „Kina pod Aniołami” odbędzie się w niedzielę 17 lutego o godz. 16.30. Wszyscy, którzy wezmą w nim udział będą mieli okazję obejrzeć film „Bóg nie umarł”. W lutem zostanie zorganizowane także kolejne spotkanie Szkoły Wiary. Odbędzie się ono w czwartek 21 lutego o godz. 18.30. Tym razem zostanie poruszony temat „Kościół XXI wieku Kościołem męczenników”.

W styczniu portal Sądeczanin wspólnie z Parafią św. Wawrzyńca ogłosił konkurs, w którym do wygrania były cenne nagrody. Aby wygrać jedną z nich, wystarczyło jedynie odpowiedzieć na pytanie: Pierwszy kościół w Biegonicach został wybudowany w 1269 roku. Którym z kolei kościołem w Biegonicach jest obecnie istniejąca świątynia? Poprawna odpowiedź to: czwartym. Konkurs cieszył się wielkim zainteresowaniem sądeczan. Kto został szczęśliwym zwycięzcą?

- Otrzymałem trzynaście odpowiedzi, w tym trzy błędne. Nagrody książkowe otrzymali: pan Łukasz Bieryt oraz pani Barbara Gadomska – tłumaczy kapłan.

W tym miesiącu Parafia św. Wawrzyńca także przygotowała konkurs. Wystarczy odpowiedzieć na pytanie: Oprócz kościoła parafialnego św. Wawrzyńca w XVII i XVIII wieku w Biegonicach istniał jeszcze jeden kościół na tzw. Podoleńcu. Jakie było wezwanie tego kościoła?

Na odpowiedzi czekamy do końca lutego. Należy je wysyłać na adres e-mail: [email protected] W treści prosimy o wpisanie imienia i nazwiska, telefonu kontaktowego oraz odpowiedzi na pytanie, zaś w temacie wiadomości "Jubileusz 750-lecia”. Spośród wszystkich zgłoszeń wylosujemy dwie osoby, które otrzymają nagrody.

RG [email protected], Film KSDziękujemy za przesłanie błędu