Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 5 grudnia. Imieniny: Kryspiny, Norberta, Sabiny
02/09/2019 - 19:00

Pannonica: już tęsknimy za festiwalowym klimatem! [WIDEO]

Za nami siódma już edycja festiwalu Pannonica, która ściąga w „krzaki nad Popradem” czyli do Barcic w gminie Stary Sącz tysiące fanów muzyki i kultury bałkańskiej. Na trzy dni Barcice zamieniły się w wielki tygiel kultur i zabawy. W tym roku frekwencja okazała się rekordowa – gościło tu 20 tysięcy rodzin z całej Polski, Europy a nawet innych kontynentów.

Piszemy rodzin, bo najmłodsi goście mieli zaledwie po kilka miesięcy. Oczywiście wszyscy byli wyposażeni w odpowiednie ochronne słuchawki. Choć robiąc głęboki ukłon w stronę organizatorów z Wojciechem Knapikiem na czele musimy podkreślić, że z roku na rok strefa dla gości z dziećmi jest coraz bardziej niesamowita. Trudno zliczyć zróżnicowane warsztaty towarzyszące występom najznamienitszych muzyków od tych związanych z rozwojem umiejętności manualnych, po te z zakresu kontaktów i związków międzyludzkich. W jednych typowały dzieci, w innych brały udział pokolenia.

Zobacz też: Stary Sącz: wielkie święto rowerowych rodzin, czyli Małopolska Tour! [ZDJĘCIA]

Jak co roku dopisali wystawcy, na których można było kupić wszystko – od ręcznie wykonanej biżuterii, przez oryginalne ubrania po naturalne kosmetyki oparte na ziołach. I nawet przy największej determinacji ciężko było posmakować wszystkich tu serwowanych potraw z najróżniejszych miejsc na mapie Bałkan. O winach wprost z winnic nie wspominamy.

Ale nade wszystko królowała muzyka. I to w jakim wykonaniu! Wystąpili: Bum Bum Orkestar (pl), Bisserov Sisters (bg), Luiku (ukr), Kočani Orkestar (mac), Aälma Dili (fra), EtnoRom (hu), Adam Strug (pl), Goran Bregović and Wedding & Funeral Band, Baro Drom Orkestar (it), Stefan Mladenović Orkestar feat. Heyli (srb/pol), Bulgarian Voices Angelite (bg), Bora Dugić (srb).

Zobaczcie jak to wyglądało w obiektywie naszej kamery. I do zobaczenia za rok!

ES [email protected] Film: Krzysztof Stachura
Masz ciekawe zdjęcia lub wideo? Przyślij do nas!


Dziękujemy za przesłanie błędu