Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 21 maja. Imieniny: Jana, Moniki, Wiktora
24/05/2018 - 13:05

Niecodzienni goście w sądeckim sądzie rejonowym [ZDJĘCIA]

23 maja jest obchodzony w całej Europie jako dzień wymiaru sprawiedliwości. Data jest nieprzypadkowa. Właśnie w tym dniu w 1992 roku mafia sycylijska zamordowała sędziego śledczego Giovanniego Falcone. W Nowym Sączu również upamiętniono ten dzień.

W Nowym Sączu dzień wymiaru sprawiedliwości zorganizowała Marta Bolanowska-Rajca, która na co dzień pracuje w sądzie. Na wszystkich gości czekały liczne atrakcje. Uczniowie sądeckich szkół mieli okazję zobaczyć, jak wygląda od środka nowy budynek sądu rejonowego.

Młodzież z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Nowym Sączu przygotowała na tę okazję kilkuminutową inscenizację pt. „Sądzie ratuj” autorstwa sędziego Grzegorza Chmiela. Następnie Magdalena Gryboś  omówiła problemy poruszone w sztuce.

Licznie zebrani uczniowie mieli okazję wysłuchać również prelekcji sędziego sądu okręgowego Jacka Gacka pt. „Czy sąd może się mylić?” W obchodach wzięła udział młodzież z II LO, I LO i Zespołu Szkół Ekonomicznych w Nowym Sączu.


RG [email protected], Fot. RG

Dzień wymiaru sprawiedliwości w Nowym Sączu

23 maja jest obchodzony w całej Europie jako dzień wymiaru sprawiedliwości. Data jest nie przypadkowa. Właśnie 23 maja 1992 roku mafia sycylijska zamordowała sędziego śledczego Giovanniego Falcone. W Nowym Sączu również świętowano ten dzień.
Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcji

Katalog firm Sądeczanin.info - tu znajdziesz firmy SądecczyznyDziękujemy za przesłanie błędu


Majowy miesięcznik "Sądeczanin" już w kioskach