Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 21 października. Imieniny: Celiny, Hilarego, Janusza
08/11/2018 - 15:55

Młodzi i starsi śpiewali piosenki patriotyczne w Lipnicy Wielkiej [WIDEO]

Zarówno młodzi, jak i nieco starsi śpiewali dzisiaj piosenki patriotyczne w Domu Kultury w Lipnicy Wielkiej. W zmaganiach konkursowych wzięło udział aż 270 wykonawców.

W Domu Kultury w Lipnicy Wielkiej odbył się konkurs „Piosenki Patriotycznej, Powstańczej i Żołnierskiej”, który jest organizowany już po raz jedenasty. W konkursie wzięli udział uczniowie ze wszystkich szkół z gminy Korzenna. Uczestnicy zmagali się ze sobą w czterech kategoriach wiekowych: O-3, 4-6, klasy gimnazjalne oraz ponadgimnazjalne.     

- W tym roku w konkursie wzięło udział aż 270 wykonawców. Cieszę się, że w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości aż tylu uczniów uczestniczyło w konkursie i śpiewało piosenki patriotyczne – mówi z uśmiechem Maria Jaworecka, która jest organizatorką konkursu.    

Dzieci ubrane w piękne stroje, śpiewały znane i lubiane piosenki patriotyczne takie jak np. "Taki kraj" , "O mój rozmarynie" albo "Wolność". W repertuarze młodych artystów znalazły się również utwory mniej znane albo zapomniane.

- Przebrałam się za żołnierza i zaśpiewałam razem z moimi kolegami i koleżankami piosenkę patriotyczną -  mówi uczennica Szkoły Podstawowej w Lipnicy Wielkiej. Jury było pod wielkim wrażeniem wysokiego poziomu jaki zaprezentowali uczestnicy konkursu. Wszyscy zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

RG [email protected], Fot. RG, Film RG

Młodzi i starsi śpiewali piosenki patriotyczne w Lipnicy Wielkiej




Zarówno młodzi, jak i nieco starsi śpiewali dzisiaj piosenki patriotyczne w Domu Kultury w Lipnicy Wielkiej. W zmaganiach konkursowych wzięło udział aż 270 wykonawców i ponad 30 zespołów.






Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)