Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 30 października. Imieniny: Augustyny, Łukasza, Urbana
24/05/2019 - 10:00

Kryminologia i doradztwo zawodowe. Nowe kierunki na PWSZ

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa otwiera w Instytucie Pedagogicznym już od nowego roku akademickiego kolejne kierunki. Będzie można tu zagłębiać tajniki kryminologii i nauczyć się tworzenia profilu psychologicznego przestępców! Równie ciekawa propozycja to doradztwo zawodowe. O szczegółach rozmawiamy z przedstawicielami Instytutu Pedagogicznego PWSZ, których gościliśmy w studiu TV Sądeczanin

Zobacz też: Magister informatyk - już do zdobycia w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej

- Będzie można kształcić się na nowych kierunkach. Pierwszy to pedagogika szkolna i wczesnoszkolna - pięcioletnie studia magisterskie. I to jest nowość w tym roku. Drugi kierunek to pedagogika. Tutaj prowadzimy studia na pierwszym stopniu i na stopniu drugim. Na pierwszym stopniu mamy takie grupy zajęć specjalizacyjnych jak logopedia i terapia pedagogiczna, pedagogika resocjalizacyjna i mediacja oraz doradztwo zawodowe - mówi Bogusława Gaweł wicedyrektor Instytutu Pedagogicznego PWSZ.

- Doradztwo zawodowe jest również nowością pośród grupy zajęć specjalizacyjnych. Na drugim stopniu kierunku pedagogika prowadzimy grupy zajęć specjalizacyjnych w zakresie terapii logopedycznej i logopedii oraz kryminologii i resocjalizacji z przygotowaniem pedagogicznym. Kryminologia i resocjalizacja to również coś, czego wcześniej nie było w naszym instytucie – podkreśla Bogusława Gaweł.

Zobacz też: Instytut Ekonomiczny PWSZ będzie miał nową siedzibę

 - Trzeci proponowany przez nas kierunek to edukacja artystyczna. W zakresie sztuk plastycznych prowadzimy sztuki wizualne z grafiką projektową i fotografią – uzupełnia.

- To unikatowa możliwość, unikatowa oferta dla kandydatów z całego południa Polski. Do tej pory tylko ośrodki akademickie z centralnej i północnej Polski oferowały takie studia - mówi prof. Przemysław Piotrowski z Instytutu Pedagogicznego PWSZ. Czego tu będzie można się nauczyć?

- Przygotowaliśmy bardzo szeroką i interesującą ofertę między innymi elementy profilowania kryminalnego, kryminologii neurobiologicznej i ewolucyjnej i nowe media w kryminologii. Staramy się żeby ta oferta była jak najbardziej na czasie – dodaje zaznaczając, że sam prowadzi badania z dziedziny psychologii przestępczości.

A jaką wiedzę, jakie umiejętności nabędziemy na kierunku doradztwo zawodowe? O tym z kolei opowiada doktor Stefan Florek, starszy wykładowca Instytutu Pedagogicznego PWSZ.

Szczegóły w materiale filmowym.

ES [email protected] Film: Daniel SzlagDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)