Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 9 lipca. Imieniny: Hieronima, Palomy, Weroniki
25/08/2019 - 21:45

Korzenna: jadą wozy malowane! Bez nich dożynek nie ma! [ZDJĘCIA/WIDEO]

Co to by były za dożynki jakby zabrakło na nich tradycyjnego korowodu, podczas którego rolnicy z poszczególnych sołectw zwożą na wspólną zabawę ręcznie wykonane wieńce dożynkowe? W Korzennej organizatorzy gminnych uroczystości doskonale o tym wiedzą więc i w tym roku w ostatnią niedzielę miesiąca, 25 sierpnia można tu było podziwiać ten niesamowity widok.

Zobacz też: Korzenna: ten inkubator jest dla ciebie, jeśli chcesz zarabiać więcej

Bryczki, wozy drabiniaste zaprzężone w pięknie przyozdobione konie i nowoczesne traktory niemniej odświętnie udekorowane. W każdym pełno rolników z rodzinami ze wszystkich sołectw gminy Korzenna. W każdym albo śpiewają albo grają. Wszędzie radość i w każdym ten najważniejszy bohater, czyli wieniec ze zbóż, kwiatów, owoców i innych plonów, których natura tu nie skąpi. Jeśli nie mieliście okazji zobaczyć takiego korowodu wcześniej, zapraszamy do obejrzenia naszej relacji wideo i galerii barwnych zdjęć.

ES [email protected] Fot.: ES Film: Krzysztof Stachura

Korzenna: jadą wozy malowane! Bez nich dożynek nie ma! [ZDJĘCIA/WIDEO]
Co to by były za dożynki jakby zabrakło na nich tradycyjnego korowodu, podczas którego rolnicy z poszczególnych sołectw zwożą na wspólną zabawę ręcznie wykonane wieńce dożynkowe? W Korzennej organizatorzy gminnych uroczystości doskonale o tym wiedzą więc i w tym roku w ostatnią niedzielę miesiąca można tu było podziwiać ten niesamowity widok. Fot.: ES


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)