Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 25 maja. Imieniny: Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny
11/03/2019 - 10:35

Konkurs: wygraj bilety do kina Sokół na wystawę na ekranie "Ja, Claude Monet"

14 marca w kinie Sokół w Nowym Sączu zostanie wyświetlona wystawa na ekranie „Ja, Claude Monet”. Mamy dla Was dwa podwójne zaproszenia. Wystarczy wziąć udział w konkursie.

JA, CLAUDE MONET

Seans: 14 marca, g. 18:30
Czas trwania: 87 minut

Korzystając z prywatnych listów i innych pism artysty film „Ja, Claude Monet” ukazuje nowe spojrzenie na człowieka, który nie tylko namalował obraz, który dał początek impresjonizmowi w malarstwie (pod tytułem „Impresja, wschód słońca”), ale który był prawdopodobnie najbardziej wpływowym i znanym malarzem XIX i początku XX wieku. Mimo to, a może właśnie dlatego, w prawdziwym życiu, ukrytym za jego prześwietlonymi słońcem płótnami, Monet często cierpiał z powodu poczucia osamotnienia, depresji, a nawet miewał myśli samobójcze. Dzięki temu dokumentowi mamy szansę wniknąć w tajemnice dzieła artysty, który jak żaden naznaczył i przekształcił sztukę zachodnią.

***

Aby otrzymać podwójne zaproszenie do kina Sokół, wystarczy odpowiedzieć na pytanie: Jak nazywa się słynna normandzka wioska nad Sekwaną, w której mieszkał i tworzył aż do śmierci Claude Monet?

Na odpowiedzi czekamy do 13 marca (środa) do godz. 9. Należy je wysyłać na adres e-mail: [email protected]  W treści prosimy o wpisanie imienia i nazwiska, telefonu kontaktowego oraz odpowiedzi na pytanie, zaś w temacie wiadomości "Kino Sokół”. Spośród wszystkich zgłoszeń wylosujemy dwie osoby, które otrzymają podwójne zaproszenia na wystawę na ekranie „Ja, Claude Monet”.

RG [email protected]

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcji


Masz ciekawe zdjęcia lub wideo? Przyślij do nas!


Dziękujemy za przesłanie błędu


Majowy miesięcznik "Sądeczanin" już w kioskach