Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 12 lipca. Imieniny: Brunona, Jana, Wery
10/07/2019 - 11:35

Konkurs: wygraj bilety do kina Sokół na wystawę na ekranie

W czwartek 18 lipca w kinie Sokół w Nowym Sączu zostanie wyświetlona wystawa na ekranie „Renoir poważany i znieważany”. Mamy dla Was dwa podwójne zaproszenia. Wystarczy wziąć udział w konkursie.

RENOIR POWAŻANY I ZNIEWAŻANY - wystawa na ekranie
Seans (sala z pętlą indukcyjną): 18 lipca, g. 18:30

Auguste Renoir stał się znanym i lubianym malarzem dzięki swoim impresjonistycznym obrazom przedstawiającym Paryż. Do dziś płótna te należą do najsłynniejszych na świecie. Renoir jednak znudził się malowaniem w tym stylu i postanowił zmienić kurs. Ten niezwykły film – oparty na wyjątkowej kolekcji 181 dzieł Renoira zgromadzonych przez Barnes Foundation w Filadelfii – analizuje nowy kierunek w twórczości artysty i zastanawia się, dlaczego aż do dziś wywołuje takie skrajne reakcje. Niektórzy twierdzą, że późniejsze prace Renoira są dla nich niezrozumiałe i odpychające, ale inni twierdzą, że właśnie te obrazy ich uwiodły. Co może być zaskoczeniem dla części widzów, to że wśród wielu artystów, którzy w nowych dziełach Renoira szukali inspiracji i znaleźli się wyraźnie pod silnym ich wpływem byli też w początkach swej kariery dwaj giganci XX wieku – Picasso i Matisse. Film jest nie tylko świeżą i nową biografią mistrza malarstwa, ale także rzadko opowiadaną historią, która przedstawia Renoira jako istotny łącznik między starym a nowym w sztuce europejskiej.

***

Aby otrzymać podwójne zaproszenie do kina Sokół, wystarczy odpowiedzieć na pytanie: Jak nazywa się jeden z najbardziej znanych obrazów Renoira, namalowany w 1876 roku podczas porannej pracy w paryskim ogrodzie przy ulicy Cortot?

Na odpowiedzi czekamy do 12 lipca (piątek) do godz. 9. Należy je wysyłać na adres e-mail: [email protected]  W treści prosimy o wpisanie imienia i nazwiska, telefonu kontaktowego oraz odpowiedzi na pytanie, zaś w temacie wiadomości "Kino Sokół”. Spośród wszystkich zgłoszeń wylosujemy dwie osoby, które otrzymają podwójne zaproszenia na wystawę na ekranie „Renoir poważany i znieważany”.

RG [email protected]Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)