Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 26 maja. Imieniny: Eweliny, Jana, Pawła
10/10/2019 - 10:35

Konkurs: wygraj bilety do kina Sokół na film „Van Gogh. U bram wieczności"

13 października w kinie Sokół w Nowym Sączu w ramach Europejskiego Dnia Kina Artystycznego zostanie wyświetlony film „Van Gogh. U bram wieczności”. Mamy dla Was dwa podwójne zaproszenia. Wystarczy wziąć udział w naszym konkursie i prawidłowo odpowiedzieć na pytanie.

VAN GOGH. U BRAM WIECZNOŚCI - IV Europejski Dzień Kina Artystycznego

Irlandia, Szwajcaria, Wlk. Brytania, Francja, USA 2019, 110’, dramat, biograficzny
Reżyseria: Julian Schnabel
Obsada: Willem Dafoe, Rupert Friend, Oscar Isaac
Seans: 13 października g.14.10

Najnowszy film Juliana Schnabla to zmysłowa opowieść o najbardziej owocnym i zarazem najbardziej dramatycznym okresie życia Vincenta Van Gogha. Malarz szuka nowego miejsca do życia. Za namową przyjaciela wyjeżdża z Paryża do Arles w Prowansji. Tam, zafascynowany feerią barw i grą światła, niedoceniany artysta tworzy swoje najsłynniejsze obrazy. Tam też, błąkając się po malowniczych polach, niosąc sztalugę, pędzle i farby, stopniowo popada w obłęd, a przy tym zyskuje pewność, że sensem jego życia jest sztuka. Film odkrywa tajemnicę jego zagadkowej śmierci i przedstawia jako człowieka z krwi i kości, pełnego sprzeczności, wspieranego przez ukochanego brata i przyjaciela Paula Gauguina, z którym pod koniec życia popadł w śmiertelny konflikt. Opowiada o człowieku, który godzi się z własnym przeznaczeniem i wbrew wszelkim przeszkodom do końca idzie swoją ścieżką.

***

Aby otrzymać podwójne zaproszenie do kina Sokół, wystarczy odpowiedzieć na pytanie: Ile obrazów udało się sprzedać Van Goghowi za jego życia?

A) 1
B) 2

C) 3

Na odpowiedzi czekamy do 11 października (piątek) do godz. 9. Należy je wysyłać na adres e-mail: [email protected]  W treści prosimy o wpisanie imienia i nazwiska, telefonu kontaktowego oraz odpowiedzi na pytanie, zaś w temacie wiadomości "Kino Sokół”. Spośród wszystkich zgłoszeń wylosujemy dwie osoby, które otrzymają podwójne zaproszenia na film. Powodzenia!

RG [email protected]Dziękujemy za przesłanie błędu