Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 28 października. Imieniny: Narcyza, Serafina, Wioletty
23/06/2018 - 10:05

Kapłan z Tęgoborzy wyrusza na misje. Będzie głosił Ewangelię na Kubie [WIDEO]

Pochodzący z Tęgoborzy ks. Dariusz Pawłowski już za kilkanaście dni poleci na Kubę. Będzie posługiwał i głosił Ewangelię tamtejszej wspólnocie chrześcijańskiej.

W kościele parafialnym w Tęgoborzy odbyło się posłanie misyjne ks. Dariusza Pawłowskiego. W uroczystej mszy wziął udział biskup Andrzej Jeż, który wygłosił homilię i wręczył kapłanowi krzyż misyjny. Wokół misjonarza zgromadziła się również rodzina, kapłani i parafianie.

- Ten krzyż cały czas uświadamia nam, iż w naszym życiu nigdy nie jesteśmy sami. Gdziekolwiek jesteśmy, cokolwiek czynimy, jesteśmy otoczeni wielką miłością i obecnością Jezusa Chrystusa ukrzyżowanego – mówił bp Andrzej Jeż  nawiązując do  krzyża zawieszonego w nawie głównej świątyni.

Zobacz też W sądeckich parafiach pojawią się nowi księża wikariusze. Zobacz gdzie [ZDJĘCIA]

Już za kilkanaście dni ks. Dariusz wspólnie z kolegą rocznikowym ks. Stanisławem Knurowskim polecą na Kubę, gdzie będą głosić Ewangelię tamtejszym chrześcijanom. Skąd pomysł, aby posługiwać właśnie w tym kraju?

- W zasadzie to Kubę wymyślił ksiądz, który nie jedzie na Kubę – wyjaśnia ks. Dariusz Pawłowski.  - Pewnego razu ks. Paweł Zawiślan opowiedział nam o wizycie biskupów z tego kraju w naszej diecezji. Jak to w takich przypadkach bywa, prosili o księży misjonarzy i tak zrodził się pomysł o tym kierunku. Udaliśmy się do ks. biskupa Andrzeja Jeża, który stwierdził, że być może nastał już czas, aby nasza diecezja miała swoją placówkę na Kubie.

Ks. Dariusz już jako kleryk w seminarium interesował się sprawami misji. Wyrazem tego był jego wyjazd na staż misyjny. Potem jako kapłan regularnie spotykał się w gronie kilkunastu księży i osób świeckich, przynajmniej raz w miesiącu, by modlić się za misjonarzy i o nowe powołania misyjne.

Zobacz też: Biskup mianował nowych proboszczów. Zmiany w sądeckich parafiach [ZDJĘCIA]

W tym roku na misje ma wyjechać w sumie pięciu kapłanów. Kolejne dwa posłania do Brazylii odbędą się w sierpniu, a jedno do Peru w listopadzie.

RG [email protected] Film i Fot. ks. Marian Kostrzewa - Portal Diecezji Tarnowskiej

Kapłan z Tęgoborzy wyrusza na misje. Będzie głosił Ewangelię na Kubie
Pochodzący z Tęgoborzy ks. Dariusz Pawłowski już za kilkanaście dni poleci na Kubę. Będzie posługiwał i głosił Ewangelię tamtejszej wspólnocie chrześcijańskiej. (Fot. ks. Marian Kostrzewa - Portal Diecezji Tarnowskiej)


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)