Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 18 lutego. Imieniny: Konstancji, Krystiana, Sylwany
07/08/2019 - 11:50

Będzie się działo! W kinie Sokół czekają na was liczne atrakcje [WIDEO]

Sierpień w kinie Sokół będzie czasem bardzo bogatym w przeróżne wydarzenia kulturalne. Na naszych Czytelników czekają liczne konkursy z nagrodami. Posłuchajcie naszej rozmowy z Aleksandrą Sebald, która jest specjalistką ds. upowszechniania sztuki filmowej kina Sokół.

W najbliższym miesiącu dużo będzie się działo w kinie Sokół w Nowym Sączu. Na sądeczan czekają przeróżne wydarzenia kulturalne. Już dzisiaj odbędzie się Młodzieżowy Klub Filmowy Leżak, który jak sama nazwa mówi jest dedykowany przede wszystkim dla młodzieży i studentów. Zostanie wyświetlony film „Maiden”. Jest to film dokumentalny o pierwszej kobiecej drużynie żeglarskiej, która wzięła udział w regatach. Spotkanie poprowadzi filmoznawca Filip Nowak. 

W czwartek (8 sierpnia) o godz.18 sądeczanie będą mogli wziąć udział w rekolekcjach filmowych podczas których zostanie wyświetlony film „Tajemnica Ojca Pio”. Po filmie odbędzie się spotkanie z Dianą Kamykowską-Gacek oraz animatorem kultury Jerzym Świtkiem, którzy będą dyskutować na tematy związane z Ojcem Pio.  

Zobacz też Konkurs: wygraj bilety do kina Sokół na film "Tajemnica Ojca Pio"

- Kolejnym wydarzeniem jest Filmoteka Dojrzałego Człowieka. Jest to propozycja dla nieco starszych. Zaprezentujemy przedpremierowo polską komedię „Na bank się uda”. Serdecznie zapraszamy – zachęca Aleksandra Sebald, specjalistka ds. upowszechniania sztuki filmowej kina Sokół.

Bardzo ważnym wydarzeniem dla wszystkich sądeczan będzie uroczysta przedpremiera filmu o Bolesławie Barbackim pt. „Portret Polaka”, która odbędzie się 21 sierpnia o godz. 19. Jest to film o wielkim Polaku, wspaniałym sądeczaninie, malarzu, aktorze, nauczycielu i działaczu społecznym.  

Zobacz też Repertuar kina Helios, Sokół, Jaworzyna i Klaps (9-15 sierpnia)

Z kolei w czwartek 22 sierpnia odbędzie się Wystawa na Ekranie. Tym razem będzie dotyczyć Moneta, a tematem będą nenufary – cuda z wody i światła.

- Monet miał obsesję na punkcie światła i to chciał uchwycić w swoich obrazach, dlatego w pewnym etapie swojego tworzenia malował bardzo dużo nenufarów – wyjaśnia Aleksandra Sebald.

Ostatnim wydarzeniem w sierpniu będzie widowisko muzyczne  "Andre Rieu: Zatańczymy". Jest to retransmisja koncertu tego wielkiego artysty, który był uwielbianym na całym świecie mistrzem walca.

RG [email protected], Film KSDziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2019

Miesięcznik "Sądeczanin" luty 2020