Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 23 października. Imieniny: Edwarda, Marleny, Seweryna
04/07/2019 - 13:50

Absolwenci sądeckich szkół znają już wyniki matur. Jak im poszło?[FILM, ZDJĘCIA]

Absolwenci szkół średnich znają już wyniki tegorocznych matur. Dzisiaj w nocy pojawiły się na stronie Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Od samego rana uczniowie odwiedzają swoje szkoły, gdzie odbierają świadectwa maturalne. Jak im poszło?

Jak podaje Centralna Komisja Egzaminacyjna, w tym roku do matury przystąpiło 247 230 osób, z czego 156 352 osoby to absolwenci liceów, a 90 878 osób to absolwenci techników. 80,5 proc. uczniów zdało tegoroczną maturę, 12,9 proc. uczniów nie zdało jednego z przedmiotów, ale mają możliwość przystąpienia do poprawy w sierpniu. Niestety 6,6 proc. uczniów nie zdało matury i do poprawy będą mogli przystąpić dopiero w przyszłym roku. 

W tym roku z egzaminami maturalnymi lepiej poradzili sobie absolwenci liceów. Tutaj maturę zdało 86,4 proc. uczniów. W technikach maturę zdało 70,5 proc uczniów. W porównaniu z innymi województwami egzaminy najlepiej zdali uczniowie z Małopolski.  

Absolwenci szkół średnich od samego rana odwiedzają swoje szkoły średnie i odbierają świadectwa maturalne. Jak im poszło?

- Wszystko zdałam. Dobrze mi poszło. Spodziewałam się takich wyników i jestem zadowolona. Z wszystkich przedmiotów najlepiej poszła mi matematyka podstawowa, a z rozszerzonych matematyka rozszerzona. Teraz czas na wakacje, a potem planuję studia na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie albo na Uniwersytecie Ekonomicznym - mówi Weronika Piszczek, absolwentka II Liceum Ogólnokształcącego w Nowym Sączu.

Odwiedziliśmy II Liceum Ogólnokształcące, w którym tak jak co roku wyniki matur są bardzo wysokie. Jest to wielki sukces nie tylko maturzystów, ale także nauczycieli, którzy przygotowywali uczniów do egzaminów. Dyrektor szkoły Dorota Smaga nie kryje zadowolenia.

- Uczniowie bardzo dobrze poradzili sobie z egzaminami maturalnymi. W tym roku mamy zdawalność 99,7 proc. Niestety jedna osoba nie zdała matury, ale jest to zaskakujące, ponieważ nie zdała poziomu podstawowego z języka polskiego, a z poziomu rozszerzonego z tego przedmiotu ma aż 50 proc., więc zaraz będziemy dzwonić od Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej, aby zapytać czy nie zaszła jakaś pomyłka - mówi Dorota Smaga, dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Nowym Sączu.

Uczniowie sądeckiej „dwójki” w tym roku najlepiej poradzili sobie z językiem angielskim i matematyką. To właśnie z tych przedmiotów osiągnęli najwyższe wyniki. Świetnie poradzili sobie również z przedmiotami rozszerzonymi. W porównaniu z ubiegłym rokiem znacznie lepiej zdali język polski i matematykę na poziomie rozszerzonym.  

II Liceum Ogólnokształcące w Nowym Sączu cieszy się wielkim zainteresowaniem wśród uczniów szkół podstawowych i gimnazjów.  

- Z tego co słyszałam mamy najlepszą rekrutację w Nowym Sączu, aż za dobrą, bo niestety bardzo dużo osób nie dostało się do naszej szkoły – dodaje dyrektor Smaga.

RG [email protected], fot. RG/ CKE, film DS

Sądeccy uczniowie znają już wyniki matur. Jak im poszło?
Absolwenci szkół średnich znają już wyniki matur. Dzisiaj w nocy pojawiły się na stronie Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Od samego rana uczniowie odwiedzają swoje szkoły i odbierają świadectwa maturalne. Jak im poszło?


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)